Achiziția de consumabile ale echipamentelor de protectie pentru dotarea muncitorilor CMESB care desfășoară activități în șantiere
Autoritate contractantă: COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.
„Achiziția de consumabile ale echipamentelor de protectie pentru dotarea muncitorilor CMESB care desfășoară activități în șantiere” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru București, județul București, de către COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 23,259.50. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția de consumabile ale echipamentelor de protectie pentru dotarea muncitorilor CMESB care desfășoară activități în șantiere.
Nr.crt. Denumire produse UM Cantitate
1. Mască de protecție KN 95 buc 300
2. Mănuși tricotate, imersate per 1500
3. Mănuși din piele de bovină per 700
4. Ochelari de protecție din policarbonat cu lentile incolore, protectie mecanica si UV per 250
5. Combinezon impermeabil cu glugă, din polipropilenă buc 300
6. Mănuși de sudură Kevlar per 250
Specificatiile tehnice si cantitatile detalite se regasesc la sectiunea Caiet de Sarcini cu denumirea: Specificatii tehnice si cantitati.
ECHIPAMENTELE TREBUIE SĂ DEŢINĂ TOATE CERTIFICATELE DE CONFORMITATE, GARANŢIE ŞI CALITATE, BULETINE DE ȊNCERCARE ŞI SĂ FIE CONFORME LEGISLAŢIEI ȊN VIGOARE (CE).
Condiții referitoare la contract
Termenul de livrare: maxim 5 zile calendaristice de la data lansării comenzii scrise de către Autoritatea contractantă. Livrarea se va face la adresa menționată în comandă, respectiv depozitul central CMESB in incinta depozit Comat-str. Anghel Ghetu, nr. 1, sector 3. Produsele solicitare trebuie sa fie noi si la livrare vor fi însoţite de certificate de garanție, calitate si conformitate. Plata se va efectua prin OP în maxim 30 zile de la data primirii facturii. PRODUSELE VOR FI FURNIZATE DUPĂ TRANSMITEREA UNEI COMENZI FERME DIN PARTEA COMPANIEI MUNICIPALE ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A. În cazul în care, Furnizorul nu își îndeplinește la termen obligațiile asumate sau le îndeplinește necorespunzător, atunci Autoritatea contractantă are dreptul de a percepe dobânda legală penalizatoare prevăzută la art. 3 alin. 2^1 din O.G. nr. 13/2011 privind dobânda legală remuneratorie și penalizatoare pentru obligații bănești, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale în domeniul bancar, cu modificările și completările ulterioare. Dobânda se aplică la valoarea produselor nelivrate pentru fiecare zi de întârziere, dar nu mai mult de valoarea achiziției. Prețul ofertei va fi exprimat fără TVA. Produsele vor corespunde caracteristicilor tehnice menționate. Toate costurile sunt incluse în prețul ofertei. Întrucât nu este o achiziție lotizată, se vor analiza doar ofertele care cuprind toate produsele și toate cantitățile solicitate. Ofertantul nu are dreptul, în cadrul aceleiași achiziții, conform art. 47 din HG nr. 395/2016 să depună două sau mai multe oferte, sub sancțiunea excluderii din competiţie a tuturor ofertelor în cauză.
Condiții de participare
Prețul va fi exprimat în LEI, în cifre cu două zecimale, incluzând transportul produselor la sediul indicat de Autoritatea contractantă. Furnizorul are obligația de a garanta că produsele furnizate sunt noi și originale și respectă în totalitate legislația care reglementează produsele care fac obiectul achiziției. Oferta va conține și următoarele elemente: termen de livrare de la primirea comenzii, loc de livrare, valabilitate ofertă (minim 30 de zile), modalitatea de plată. Oferta va respecta toate cerințele solicitate și va fi însoțită de datele de identificare ale societății. Oferta se va transmite prin e-mail, la adresa: achizitii@cmeb.ro, până la data și ora limită precizate în anunțul de publicitate. Ofertantul va prezenta: caracteristicile produselor care face obiectul achiziției, propunerea financiară în lei fără TVA (preț unitar/produs și valoarea totală); Toate documentele constitutive ale ofertei vor fi semnate de reprezentantul legal al ofertantului.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut al ofertei, fără a depăși valorea estimată a achiziției, cu respectarea condițiilor de participare și a caracteristicilor tehnice și comerciale solicitate. Criteriul de atribuire se aplică numai ofertelor care îndeplinesc cerinţele tehnice impuse.
Informații suplimentare
În cazul în care doua sau mai multe oferte admisibile sunt clasate pe primul loc cu prețuri egale, autoritatea contractanta va solicita reofertarea, în vederea departajarii ofertelor în cauză. Achizitorul are În cazul în care doua sau mai multe oferte admisibile sunt clasate pe primul loc cu prețuri egale, autoritatea contractanta va solicita reofertarea, în vederea departajarii ofertelor în cauză. Achizitorul are deplina decizie în selectarea ofertantului câștigător, fără a fi obligat să prezinte justificări celorlalți ofertanți participanți la acțiunea de achiziție a produselor definite mai sus. Eventualele răspunsuri la solicitările de clarificări adresate vor fi publicate pe site-ul https://energeticaservicii.ro, la rubrica Achiziții și licitații publice – Proceduri în desfășurare. Pentru alte informații ne puteți contacta la adresa de e-mail: achizitii@cmeb.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 23,259.50
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 18143000-3 - Echipamente de protecție
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546521
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.