Achiziția de servicii și produse promoționale în cadrul proiectului „SENIOR NE(s)T – Educație Sigură și Inițiative colaborative pentru Seniori – Navigând Împreună în Siguranță prin Era Inteligenței Artificiale”, cod ROUA00646
Autoritate contractantă: BIBLIOTECA JUDETEANA "MIHAI EMINESCU"BOTOSANI
„Achiziția de servicii și produse promoționale în cadrul proiectului „SENIOR NE(s)T – Educație Sigură și Inițiative colaborative pentru Seniori – Navigând Împreună în Siguranță prin Era Inteligenței Artificiale”, cod ROUA00646” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Botoșani, județul Botoșani, de către BIBLIOTECA JUDETEANA "MIHAI EMINESCU"BOTOSANI. Bugetul estimat este Max: RON 10,830.16. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția are ca obiect furnizarea conform caietului de sarcini a serviciilor și produselor promoționale, personalizate conform cerințelor de identitate vizuală ale Programului Interreg NEXT VI-A România-Ucraina 2021-2027 și ale proiectului SENIOR NE(s)T – Educație Sigură și Inițiative colaborative pentru Seniori – Navigând Împreună în Siguranță prin Era Inteligenței Artificiale”,
cod proiect ROUA00646
Condiții referitoare la contract
Toate materialele promoționale care fac obiectul prezentei achiziții trebuie să respecte întocmai Manualul de identitate vizuală al Programului Interreg NEXT VI-A România-Ucraina 2021-2027. Ofertantul declarat câștigător are obligația de a transmite beneficiarului machetele grafice pentru fiecare categorie de produs, înainte de orice comandă de producție/tipărire.
Beneficiarul va obține, în prealabil, pentru aceste machete acordul ex-ante al Biroului Regional pentru Cooperare Transfrontalieră Suceava (BRCT Suceava), producția și livrarea materialelor neputând începe decât după obținerea acestui acord scris, prealabil, pentru fiecare machetă în parte.
Condiții de participare
Cerințe minime de calificare și documente solicitate:
- Certificat constatator emis de Oficiul Registrului Comerțului (sau echivalent), din care să rezulte obiectul de activitate corespunzător achiziției, valabil la data depunerii ofertei;
- Declarație pe propria răspundere privind neîncadrarea în situațiile de excludere prevăzute de legislația privind achizițiile publice;
- Propunerea tehnică, elaborată cu respectarea specificațiilor din caietul de sarcini, însoțită, după caz, de fișe tehnice, mostre foto/machete orientative pentru materialele promoționale;
- Propunerea financiară (formular de ofertă), cu prețuri defalcate pe fiecare poziție din tabelul de la pct. 2, exprimate în lei, fără TVA și cu TVA;
- Declarație privind asumarea termenelor și condițiilor referitoare la acordul ex-ante al BRCT Suceava pentru machetele grafice.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este „prețul cel mai scăzut”, aplicat ofertelor care îndeplinesc integral specificațiile tehnice minime obligatorii prevăzute în caietul de sarcini. Ofertele care nu respectă specificațiile tehnice minime vor fi declarate neconforme și nu vor fi luate în considerare la stabilirea clasamentului.
Informații suplimentare
- Ofertele se transmit în format electronic, la adresa de e-mail biblioteca@bibliotecabotosani.ro , sau se depun în format fizic, în plic sigilat, la registratura autorității contractante – Calea Națională nr. 64, municipiul Botoșani, până la data de 08.09.2026, 12:00
- Ofertele depuse după data și ora-limită menționate nu vor fi luate în considerare.
- Fiecare ofertant poate depune o singură ofertă, pentru toate pozițiile prevăzute la pct. 2.
- Perioada de valabilitate a ofertei este de minimum 60 de zile calendaristice de la data-limită de depunere a ofertelor.
Evaluarea ofertelor se realizează de către comisia de evaluare, rezultatul evaluării se comunică tuturor ofertanților participanți, iar cu ofertantul declarat câștigător se va încheia contractul de achiziție, respectiv se va emite comanda fermă.
Termenul de livrare pentru fiecare categorie de produse este de maximum 15 de zile calendaristice de la data transmiterii notei de comandă de către autoritatea contractantă. Termenul se suspendă pe perioada cuprinsă între transmiterea de către furnizor a machetelor grafice și comunicarea către acesta a acordului ex-ante al BRCT Suceava.
Solicitările de clarificări privind prezentul anunț și documentația de atribuire (caietul de sarcini) se transmit la adresa de e-mail biblioteca@bibliotecabotosani.ro. Caietul de sarcini complet, cu specificațiile tehnice detaliate pentru fiecare categorie de produs/serviciu, este anexat prezentului anunț și este parte integrantă a documentației de atribuire; la solicitarea operatorilor economici, acesta poate fi transmis și pe e-mail.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 10,830.16
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Botoșani, Botoșani
- CPV
- 79341000-6 - Servicii de publicitate
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546540
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Contabilitate & Juridic în Botoșani
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.