Achiziție cartușe pentru imprimante
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "SERBAN CANTACUZINO" AL JUDETULUI PRAHOVA
„Achiziție cartușe pentru imprimante” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru județul Prahova, de către INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "SERBAN CANTACUZINO" AL JUDETULUI PRAHOVA. Bugetul estimat este Max: RON 8,260.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Autoritatea contractantă intenționează sa achiziționeze următoarele produse: 1. Cartuse pentru Brother MFC L2712DN ORIGINAL 3K PAGINI- 11 buc.
2. Unitate Cilindru DK-1150 pentru Kyocera ECOSYS M2040DN COMPATIBIL - 2 buc.
3. Developer Unit DV-1150 pentru Kyocera ECOSYS M2040DN ORIGINAL - 2 buc.
4. Epson maintenance box pentru Epson EcoTank L6270 ORIGINAL - 6 buc.
5. Unitate Cilindru pentru Lexmark Lexmark MB2236ADW ORGINAL 12k PAGINI - 4 buc.
6. Cartus Toner pentru Kyocera ECOSYS P 3145DN COMPATIBIL - 3 buc.
7. Cartus toner pentru Imprimanta Brother HL 2130 COMPATIBIL - 3 buc.
În funcție de prețurile unitare primite și de fondurile alocate cu această destinație, autoritatea contractantă poate suplimenta sau diminua cantitățile de produse, rezervându-și totodată dreptul de a derula achiziția directă sub condiție suspensivă. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”, caracterisiticile tehnice fiind considerate minimale.
Condiții referitoare la contract
Ofertă valabilă 60 zile. Livrare în max. 15 zile lucrătoare de la finalizarea comenzii în SEAP. Depășirea termenului aduce dreptul autorității contractante la calcularea de penalități de 0,05% pe zi de întârziere. Dacă livrarea produselor nu este efectuată în termen de 25 zile lucrătoare de la finalizarea comenzii în SEAP comanda își încetează efectele, angajamentul fiind desființat de drept, fără intervenția instanțelor de judecată și fără alte informații. În cazul în care se constată că două sau mai multe oferte se clasează pe primul loc cu prețuri egale, pentru departajarea acestora se va solicita o reofertare cu o nouă propunere financiară, direct în catalogul electronic, în termen de o zi lucrătoare de la solicitarea transmisă de către autoritatea contractantă. Plata se va face în termen de maxim 45 zile de la data recepției produselor, în contul de Trezorerie. Operatorul economic are OBLIGATIVITATEA de respectare Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 120/2021 privind administrarea, funcţionarea şi implementarea sistemului naţional privind factura electronică RO e-Factura şi factura electronică în România, incluziv de înscriere în aceasta a CODULUI CPV corespunzător, conform achiziției finalizate în SEAP (potrivit Art. 4, alin. (2^1) din ordonanță).
Condiții de participare
Achiziția se va finaliza prin intermediul catalogului electronic disponibil in S.E.A.P. in acest sens toti operatorii economici care intenționează sa depună oferte vor fi obligatoriu înscriși in S.E.A.P. Ofertele depuse de operatori economici care nu sunt înscriși in SEAP nu vor fi luate in considerare.
Criterii de atribuire
PRETUL CEL MAI SCAZUT/OFERTĂ.
Informații suplimentare
Oferta va fi transmisă în format electronic la adresa de e-mail achizitii@isuprahova.ro până la data de 08.09.2026 ora 12:00. Ofertele transmise dupa data și ora limită stabilită nu vor fi luate în considerare. Informații suplimentare: din punct de vedere tehnic - tel. 0244/595.366, int. 27.008 sau 27.109, detalii legate de desfășurarea achiziției, Compartiment Achiziții Publice, tel.0244/595.366, int 27.115.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 8,260.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Prahova
- CPV
- 30125100-2 - Cartușe de toner
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546750
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.