Achizitie casti parasutist
Autoritate contractantă: Ministerul Apararii - U.M. 02000
„Achizitie casti parasutist” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru Buzău, județul Buzău, de către Ministerul Apararii - U.M. 02000. Bugetul estimat este Max: RON 2,175.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Unitatea noastra intentioneaza achizitioneze 5 buc casti parasutist, care sa sigure protectie la impact, fara vizor integrat, asiguara compatibilitate pcu ochelarii de protactie pt parasutism standard, carcasa exterioara este realizata din material de mare intensitate,de tip ABS sau policarbonat sau echivalent structural, curezistenta la solicitari mecanice, zgarieturi sau impact repetat. In interior este prevazuta cu miez de absortie a socului din polipropilena expandata sau polistin expandat de inalta densitate(confirmat prin standard de calitate sau echivalent).Structura interna a castii (spuma de imopact si captuseala) va include fante/decupaje geometrice laterale prefabricate destinate integrarii dispozitivelor electronice de avertizare sonora. Profilul exterior al castii trebuie sa fie complt aerodinamic, neted si lipsit de orice proeminente ascutite, suruburi exterioare expuse sau fante deschise care ar putea genera puncte de agatare pt suspante sau chingile parasutei. Sistemul de fixare siretentie este format din chinga sub -barbie cu ancorare structurala stabila (min in 3 puncte) si reglabila echipata cu catarama de eliberare rapida operabila cu o singura mana sau cu manusi de protectie la salt, dar securizata impotriva decsciderii accidentala sub presiunea dinamica a aerului. Casca va dispune de sitem modular de adaptare adimensiunii (cu rotita micrometrica sau seturi de buretare interschibabili) pt caklibrarea precisa a castii pe circumferinta capului.
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va finaliza prin intermediul catalogului SEAP. Plata se va face in termen de 30 zile de la receptia produselor in contul de TREZORERIE fara costuri transport.
Condiții de participare
Produsele vor fi livrate la sediul unitatii noastre in termen de MAXIM 10 zile de la finalizarea achizitiei pe SEAP insotite de certificate de garantie si conformitate.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Ofertele vor fi transmise pe adresa 02000achizitii@gmail.com
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 2,175.00
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Buzău, Buzău
- CPV
- 18143000-3 - Echipamente de protecție
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546696
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.