BizzLink
Se încarcă...

Achiziție container tip cisternă pentru stingerea incendiilor cu accesorii

Autoritate contractantă: Inspectoratul pentru Situații de Urgență “Anghel Saligny” al Județului Vrancea

„Achiziție container tip cisternă pentru stingerea incendiilor cu accesorii” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Transport & Mutări, pentru județul Vrancea, de către Inspectoratul pentru Situații de Urgență “Anghel Saligny” al Județului Vrancea. Bugetul estimat este Max: RON 206,123.96. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Achiziție container tip cisternă pentru stingerea incendiilor cu accesorii conform specificatiilor anexate.

Condiții referitoare la contract

Se va specifica perioada de valabilitate a ofertei şi valoarea totală fără TVA. În prețul ofertei va fi inclus costul de transport la sediul ISU Vrancea din Focșani. Plata va fi efectuată în maxim 60 de zile de la receptie, în contul de Trezorerie al furnizorului. Daca produsele nu corespund cerințelor din anunț, acestea vor fi returnate ofertantului pe cheltuiala acestuia. Termen de livrare maxim 6 luni de la data semnării contractului.
Pentru calificare și eligibilitate, ofertantul are obligația de a completa și de a depune următoarele documente (anexate):
Formularul 1 - Propunere Financiară;
Formularul 2 - Declarație privind însușirea modelului de contract;
Formularul 3 - Acord de asociere (dacă este cazul);
Formularul 4 - Acord de subcontractare (dacă este cazul);
Formularul 5 - Declarație privind conflictul de interese;
Formularul 6 - Formular neîncadrare în art. 164 din Legea 98/2016;
Formularul 7 - Formular neîncadrare în art. 165 din Legea 98/2016;
Formularul 8 - Formular neîncadrare în art. 167 din Legea 98/2016;
Formularul 9 - Declarație privind respectarea reglementărilor obligatorii din domeniul mediului;
Formularul 10 - Propunere tehnică.”

Condiții de participare

Ofertele care nu conțin toate informațiile solicitate vor fi considerate incomplete și vor fi respinse ca neconforme. Achiziția se va finaliza în SEAP.

Criterii de atribuire

Pretul cel mai scazut

Informații suplimentare

Informatii suplimentare/detalii tehnice prin e-mail la achizitii@isujvn.ro sau la telefon 0237/611212, int. 27219. Ofertele vor fi datate si transmise prin email la: achizitii@isujvn.ro.
Specificațiile tehnice care pot indica o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricație, sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs. Aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea “sau echivalent”.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 206,123.96
Termen limită
10 septembrie 2026 (8 zile rămase)
Locație
Vrancea
CPV
34221000-2 - Containere mobile cu utilizare specială
Categorie
Transport & Mutări
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546322
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.