Achizitie de materiale și componente domeniu electronic
Autoritate contractantă: UNIVERSITATEA MARITIMA DIN CONSTANTA
„Achizitie de materiale și componente domeniu electronic” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Constanța, județul Constanța, de către UNIVERSITATEA MARITIMA DIN CONSTANTA. Bugetul estimat este Max: RON 2,320.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Universitatea Maritima din Constanta intentioneaza sa achizitioneze urmatoarele produse, materiale si componente domeniu electronic: oscilator controlat in tensiune (RF) - 10 buc; tranzistor (RF) - 25 buc; borna crocodil set - 1 buc, conform specificatii tehnice atasate prezentului anunt. NU SE ACCEPTA PRODUSE CARE NU RESPECTĂ SPECIFICAȚIILE TEHNICE SOLICITATE ȘI/SAU CU O CALITATE INFERIOARA. Toate produsele ofertate vor noi, sigilate, de calitate, funcționale pentru scopul pentru care au fost create. Specificaţiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producţie, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerţ, un brevet de invenţie, o licenţă de fabricaţie, sunt menţionate doar pentru identificarea cu uşurintă a tipului de produs şi NU au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse. Aceste specificaţii vor fi considerate ca având menţiunea de «sau echivalent» calitativ, tehnic, functional, de performanţă. Cerințele impuse prin specificatiile tehnice vor fi considerat e ca fiind minimale si obligatorii. În acest sens orice ofertă prezentată, care se abate de la prevederile specificatiilor tehnice, va fi luată în conside rare, dar numai in măsura în care presupune asigurarea unui nivel calitativ egal sau superior cerințelor/caracteristicilor minime solicitate. Garantie: 12 luni.Termen de valabilitate oferte: 30 zile de la data limita de transmitere/depunere a ofertelor. Termen de livrare: 15 zile de la data atribuirii achizitiei in SEAP.
Condiții referitoare la contract
Conform specicatii tehnice atasate prezentului anunt. Plata se va efectua în termen de maximum 30 (treizeci) de zile de la recepția cantitativă și calitativă a produselor, pe baza facturii, cu ordin de plată din/în cont de Trezorerie.
Condiții de participare
Ofertele vor fi transmise in termenul limita, respectiv 04.09.2026 ora 15:30 la adresa de e-mail: achizitii@cmu-edu.eu sau la rectoratul Universității Maritime din Constanța, str. Mircea cel Batrân, nr. 104, Constanța, parter, cam. 01. Riscurile transmiterii ofertei cad în sarcina operatorului economic.Persoana contact: Simona Spanu la tel: 0748279706. Denumirea subiectului mailului ofertelor va face OBLIGATORIU referire la numarul prezentului anunt publicitar. Ex:"Oferta conform anunt nr ....din data.....Achizitia de materiale și componente domeniu electronic". Ofertele vor fi vizualizate/deschise după expirare a termenului limită. Ofertantii vor mentiona in cadrul ofertei toate specificatiile tehnice in comparatie cu cele solicitate de autoritatea contractanta. Transportul este inclus in pretul ofertat. Livrarea se va face la Sediul Central al Universitatii Maritime din Constanta, str. Mircea cel Batran nr.104, Constanta. Ofertantii vor detalia pretul unitar si pretul total al produselor.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut/pachet, cu respectarea tuturor cerințelor minime specificate in cadrul anuntului de publicitate și in specificatiile tehnice din atasament. Pretul ofertat va fi exprimat in lei si nu poate fi modicat.
Informații suplimentare
Ofertele se vor depune în format electronic la adresa achizitii@cmu-edu.eu sau în format fizic la Sediul Universității Maritime din Constanța, str. Mircea cel Batrân, nr. 104, Constanța, parter, cam. 01, până la data de 04.09.2026 ora 15:30. Persoana contact: Simona Spanu la tel: 0748279706.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 2,320.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Constanța, Constanța
- CPV
- 31711100-4 - Componente electronice
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546258
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Constanța
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.