BizzLink
Se încarcă...

achizitie directa diverse obiecte de inventar

Autoritate contractantă: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01895 Bucuresti

„achizitie directa diverse obiecte de inventar” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru București, județul București, de către Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01895 Bucuresti. Bugetul estimat este Max: RON 16,942.14. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Achiziția obiectelor se va realiza în conformitate cu documentația tehnică anexată, cu respectarea integrală a specificațiilor, caracteristicilor.
Obiectul achizitiei directe îl constituie furnizarea obiectelor de inventar , în cantitățile, sortimentele și condițiile de livrare prevazute in acest anunt .
Obiectele de inventar livrate vor fi însoțite, după caz, de documentele de conformitate, certificatele de calitate, etc.
Ambalarea, marcarea și etichetarea produselor se vor realiza corespunzător naturii acestora, astfel încât să fie asigurată integritatea și protecția materialelor pe durata transportului, manipulării și depozitării.
Livrarea se va efectua la UM 01895 Chitila in maxim 5 zile lucratoare de la finalizarea comenzii.

Condiții referitoare la contract

Obiectul achiziției îl constituie furnizarea obiectelor de inventar în conformitate cu specificațiile, caracteristicile prevăzute în documentația anexată.
Produsele vor fi livrate la UM 01895 Chitila, județul Ilfov. Achiziția se va realiza prin intermediul platformei SEAP, prin plasarea unei comenzi unice din catalogul electronic al operatorului economic desemnat câștigător.
Operatorii economici trebuie să aibă în vedere faptul că toate obiecte de inventar prevăzute în documentația atașată vor fi livrate integral, în cantitățile și condițiile solicitate de autoritatea contractantă in termen de 5 zile lucratoare.
Transportul și livrarea obiectelor de inventar se vor realiza în condiții corespunzătoare, astfel încât să fie asigurată integritatea acestora pe întreaga durată a manipulării și transportului. Toate costurile aferente transportului, manipulării, încărcării/descărcării și livrării vor fi suportate integral de către operatorul economic, fără costuri suplimentare pentru autoritatea contractantă. Recepția produselor se va efectua la locația indicată mai sus, în prezența reprezentanților desemnați ai unității beneficiare, după verificarea cantitativă și calitativă a materialelor livrate și constatarea conformității acestora cu cerințele documentației tehnice. Recepția va fi consemnată printr-un proces-verbal de recepție finală, document ce va sta la baza emiterii facturii.Facturarea se va realiza pe numele autorității contractante – Unitatea Militară 01895 Chitila, iar documentele fiscale vor fi întocmite și transmise în conformitate cu legislația aplicabilă și cu cerințele beneficiarului.
Plata se va efectua exclusiv prin Trezoreria Statului, prin ordin de plată (OP), în termen de maximum 30 de zile calendaristice de la data recepției finale a materialelor , cu respectarea prevederilor legale și contractuale aplicabile.

Condiții de participare

Operatorii economici interesați vor transmite oferta de preț pentru întreaga de obiecte solicitată, conform documentației tehnice anexate. Evaluarea ofertelor se va realiza la nivelul întregului pachet, și nu individual, pentru fiecare produs în parte.
În vederea participării la procesul de atribuire, operatorii economici vor transmite oferta tehnico-financiară la adresa de e-mail um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro, până la termenul-limită menționat în anunțul de publicitate.
Oferta prezentată trebuie să respecte integral cerințele și specificațiile prevăzute în documentația anexată și va conține, în mod obligatoriu, cel puțin următoarele informații:
• denumirea exactă a fiecărui produs ofertat;
• descrierea detaliată a produselor ofertate;
• specificațiile tehnice și caracteristicile produselor
• fotografii actuale, clare și reprezentative pentru fiecare produs ofertat, din care să poată fi identificată forma și aspectul produsului, după caz; in cazul in care se poate***
• termenul de livrare, exprimat în zile calendaristice de la data transmiterii comenzii;
• prețul unitar fără TVA pentru fiecare produs;
• prețul unitar cu TVA pentru fiecare produs;
• valoarea totală a ofertei fără TVA;
• valoarea totală a ofertei cu TVA;
• perioada de valabilitate a ofertei, exprimată în zile calendaristice;
• datele complete de identificare ale operatorului economic: denumire, CUI și sediul social;
• datele persoanei de contact: nume și prenume, funcție, număr de telefon și adresă de e-mail;
• oferta tehnico-financiară semnată de reprezentantul legal al operatorului economic și, după caz, ștampilată.
Operatorii economici au obligația de a prezenta informațiile solicitate într-o formă clară și completă, astfel încât să permită verificarea conformității tehnice și financiare a produselor ofertate cu cerințele autorității contractante.

Criterii de atribuire

Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut fără TVA . Ofertele vor fi formulate în lei fără TVA cu maxim 2 zecimale

Informații suplimentare

Achiziția se realizează prin catalogul electronic SEAP ( postat sub forma unui pachet ) în urma analizării ofertelor depuse și deliberării ofertei în conformitate cu reglementările legale în vigoare., plata exclusiv prin Trezoreria Statului, prin OP, în maxim 30 de zile de la recepția finală a produselor. Orice clarificare referitoare la specificațiile tehnice ale produselor se va trimite pe obligatoriu scris pe adresa de e.mail : um_01895_chitila_achizitii@roaf.ro In cazul in care oferta trimisa de operatorul economic depaseste valoarea estimate de autoritatea contractanta se accepta oferta respectiva Evaluarea ofertelor se va face la nivel de pachet, nu pe fiecare produs individual.Recepția produselor se va efectua la locația indicată mai sus, în prezența reprezentanților desemnați ai unității beneficiare, după verificarea cantitativă și calitativă a materialelor livrate și constatarea conformității acestora cu cerințele documentației tehnice. Recepția va fi consemnată printr-un proces-verbal de recepție finală, document ce va sta la baza emiterii facturii și efectuării plății.
Facturarea se va realiza pe numele autorității contractante – Unitatea Militară 01895 Chitila, iar documentele fiscale vor fi întocmite și transmise în conformitate cu legislația aplicabilă și cu cerințele beneficiarului.
Plata se va efectua exclusiv prin Trezoreria Statului, prin ordin de plată (OP), în termen de maximum 30 de zile calendaristice de la data recepției finale a materialelor, cu respectarea prevederilor legale și contractuale aplicabile.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 16,942.14
Termen limită
07 septembrie 2026 (5 zile rămase)
Locație
București, București
CPV
44423000-1 - Diverse articole
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546396
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

Renovări & Construcții în București

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.