ACHIZITIE DIVERSE ECHIPAMENTE
Autoritate contractantă: Unitatea Speciala de Interventie în Situatii de Urgenta U.M. NR. 0629
„ACHIZITIE DIVERSE ECHIPAMENTE” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Ciolpani, județul Ilfov, de către Unitatea Speciala de Interventie în Situatii de Urgenta U.M. NR. 0629. Bugetul estimat este Max: RON 1,822.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achizitia directa de catre Unitatea Speciala de Intervetie în Situatii de Urgenta (U.M. 0629), în calitate de Beneficiar:
-Set 3 centuri de imobilizare cu cataramă cu eliberare rapidă pentru tărgi și plăci spinale cf specificatii tehnice – 6 seturi
-Scara telescopica din aluminiu, 4.4 metri, 15 trepte, greutate maxima suportata 150 kg cf specificatii tehnice – 2 buc
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va face prin SEAP, in functie de disponibilul bugetar.
Plata se va efectua in termen de 30 de zile de la livrare si receptia fara obiectiuni. Livrarea se va face gratuit, la sediul unitatii . Mentinerea ofertei : 45 de zile
Termen limită de primire oferte: 09.09.2026, ora 10,00
Termen limita de livrare: in max. 5 zile de la comanda ferma
Condiții de participare
ofertele vor fi intocmite conform specificatiilor tehnice din anunt si preturile se vor raporta la pretul pe produs. Ofertele se vor transmite pe adresa de email achizitii.usisu@igsu.ro
Criterii de atribuire
Criteriul aplicat pentru atribuirea contractului de achiziție directa este ”prețul cel mai scazut”/ pachet, ceea ce impune ofertarea tuturor reperelor. Criteriul de atribuire se va aplica numai ofertelor acceptabile și conforme din punct de vedere al ofertei tehnice și ofertei financiare, cu respectarea cerințelor.
Termen limită de primire oferte: 09.09.2026, ora 10,00.
Informații suplimentare
Oferta va cuprinde cel putin urmatoarele informatii: datele de identificare ale ofertantului, numarul anuntului de publicitate postat în SEAP, precum si datele solicitate in ofertele tehnica si financiara. Prezentul anunț nu obligă autoritatea contractantă să atribuie contractul de achizitie. Achizitia va fi atribuita in limita bugetului disponibil.
Oferta tehnică va cuprinde:
• detaliere cât mai exacta a produselor, în concordanță cu specificațiile mentionate
• declarație de acceptare a condițiilor de livrare și de plată prevazute în anunțul publicitar postat pe S.E.A.P.
• Garantia produsului si fisa tehnica
Oferta financiara va cuprinde:
• prețul unitar, exprimat în lei pe fiecare produs cu și fără TVA;
• contul de trezorerie în care se va efectua plata;
• perioada de valabilitate a ofertei – cel puțin 45 zile ;
oferta va fi transmisa în format electronic, scanată, la adresa de e-mail: achizitii.usisu@igsu.ro , pâna la data de 09.09.2026, ora 10,00.
• c/valoarea transportului este suportata de furnizor.
Ofertele financiare care nu respecta cerințele prevăzute în anunțul de atribuire aferente achiziției vor fi considerate neconforme.
Nerespectarea conditiilor din prezentul anunt de catre ofertantul declarat castigator, da dreptul autoritatii contractante sa anuleze comanda fara nici un alt drept al ofertantului.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 1,822.00
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Ciolpani, Ilfov
- CPV
- 39300000-5 - Diverse echipamente
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546791
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.