BizzLink
Se încarcă...

Achizitie echipament IT - 2 Laptopuri, in cadrul proiectului ,,Servicii de ingrijire la domiciliu pentru persoane varstnice” - Cod SMIS : 351895

Autoritate contractantă: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI TELEORMAN

„Achizitie echipament IT - 2 Laptopuri, in cadrul proiectului ,,Servicii de ingrijire la domiciliu pentru persoane varstnice” - Cod SMIS : 351895” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru județul Teleorman, de către DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI TELEORMAN. Bugetul estimat este Max: RON 9,090.90. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Achizitionarea in cadru concurential, transparent, de catre Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Teleorman de echipament IT ,respectiv :
- laptop – 2 buc , pentru buna desfasurare a activitati in cadrul proiectului ,,Servicii de ingrijire la domiciliu pentru persoane varstnice“ Cod SMIS : 351895. Echipamentele vor fi livrate la sediul DGASPC Teleorman. Specificatiile tehnice ale produselor vor respecta in tocmai cerintele solicitate in caietul de sarcini , atasat prezentului anunt.
Livrarea produselor se va face in maxim 10 zile de la semnarea contractului si constituirii garantiei de buna executie.

Condiții referitoare la contract

Se va constitui garanţie de buna execuţie , in valoare de 5% din valoarea contractului fără TVA.
Recepţia echipamentelor se va efectua pe baza de proces-verbal semnat de Contractant şi Autoritatea contractantă.
Recepţia echipamentelor se poate realiza în mai multe etape, în funcţie de progresul contractului, respectiv:
a)Recepţia cantitativă se va realiza după livrarea echipamentelor în cantitatea solicitată la locaţia indicată de Autoritatea contractantă. Se va semna câte un proces-verbal de recepţie cantitativă a tuturor produselor . Procesele verbale de recepţie cantitativă atestă doar livrarea cantitativă a produselor şi preluarea acestora în custodia Autorităţii Contractante şi nu îndreptăţesc Contractantul să solicite efectuarea plăţii;
b)Recepţia calitativă se va realiza după livrarea, instalarea, testarea echipamentelor în locaţiile indicate de Autoritatea Contractantă şi dacă este cazul cazul, după remedierea necondordanţelor, precum şi realizarea acestor operaţiuni cu titlu accesoriu. Se va semna câte un proces-verbal de recepţie calitativă a tuturor produselor pentru fiecare locaţie în parte.
Garantia acordata produselor = 36 luni pentru fiecare echipament , pe întreaga perioada de implementare a proiectului. Echipamentele furnizate vor fi noi şi nefolosite şi în ambalaj original sigilat. Echipamentele refolosite/refurbished/second hand sau de generaţii depăşite nu sunt acceptate.
Transportul şi toate costurile asociate sunt în sarcina exclusivă a contractantului.
In conformitate cu prevederile Legii 139/2022, contractantul are obligaţia de a emite facturi electronice şi de a le transmite autorităţii contractante prin sistemul naţional privind factura electronică RO e-factura.
Plata se va efectua prin ordin de plată, în contul de trezorerie al Furnizorului, in termen de 30 zile , în baza facturii transmise de Furnizor, primită şi acceptată de Autoritatea contractantă.

Condiții de participare

In vederea participarii la procedura de achizitie de echipamente IT in cadrul proiectului ,,Servicii de ingrijire la domiciliu pentru persoane varstnice“ Cod SMIS : 351895 operatorii economici trebuie sa transmita in mod obligatoriu urmatoarele documente:
• Fisa de informatii generale
• Certificat de inregistrare
• Certificat constatator eliberat de O.R.C. din care sa rezulte obiectul de activitate al respectivului operator economic, beneficiarii reali ai persoanei juridice , respective nume prenume, data nasterii beneficiarului real ai destinatarului fondurilor sau al contractantului , in termen de valabilitate la data depunerii (maxim 30 zile de la eliberare).
• Propunere tehnică în corelare cu cerinţele prevăzute în Caietul de Sarcini,
• Propunere Financiară
• Declaratiile privind neincadrarea in prevederile art 59-60, 164, 165 si 167 din Legea nr 98 / 2016
• Alte documente considerate relevante pentru indeplinirea solicitarilor din caietul de sarcini.
Nu se admit oferte partiale.
NU SE ACCEPTA PROPUNERI TEHNICE DE GENUL COPY-PASTE A CAIETULUI DE SARCINI.
Toate documentele sunt obligatorii si se pot prezenta in oricare din formele: copie legalizata , copie lizibila cu mentiunea conform cu originalul, semnate si stampilate.
Documentele sus mentionate se vor transmite de catre operatorii economici interesati de prezenta procedura pe adresa de email: contact@dgaspctr.ro , cu specificatia:
,,OFERTA PENTRU ANUNTUL PUBLICITAR NR. ADV ________________ / 03.09.2026
Termenul limita de transmitere a ofertelor este data de 10 Septembrie 2026 , orele 10:00.

Criterii de atribuire

Criteriul de atribuire aplicat în cadrul procedurii , va fi „ pretul cel mai scäzut„ , prevazut la art. 187 alin. (3) lit. d) , din Legea nr. 98/2016, privind achizitiile publice . Prețul contractului este ferm si nu se actualizează
Clasamentul ofertelor se stabileste prin ordonarea crescatoare a ofertelor financiare primite .
Oferta castigatoare este cea de pe primul loc, respectiv cea cu pretul cel mai mic . In cazul in care doua sau mai multe oferte sunt situate pe primul loc, se va solicita o noua propunere financiara ofertantilor aflati la egalitate, iar contractul va fi atribuit ofertantului a carei noua propunere financiara are pretul cel mai scazut.

Informații suplimentare

Ofertele se primesc pana la data de 10.09.2026, orele 10:00, la adresa de e-mail: contact@dgaspctr.ro
Solicitarile de clarificari se primesc pana in data de 08.09.2026, orele 10:00, la adresa de e-mail contact@dgaspctr.ro

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 9,090.90
Termen limită
10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
Locație
Teleorman
CPV
30213300-8 - Computer de birou
Categorie
IT & Software
Publicată pe
03 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546515
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 03 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.