BizzLink
Se încarcă...

Achizitie fluxant pentru fabricarea mixturii stocabile – D.R.D.P. Craiova

Autoritate contractantă: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

„Achizitie fluxant pentru fabricarea mixturii stocabile – D.R.D.P. Craiova” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Energie & Apă, pentru Sector 1, județul București, de către COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 124,074.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 01 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Autoritatea contractanta, D.R.D.P. Craiova, dorește să achiziționeze fluxant pentru fabricarea mixturii stocabile MASBF8 in regie proprie de catre Sectia de Productie, in conformitate cu Cerintele minimale nr. 510/26.08.2026, atasate prezentei. Se va oferta pretul pentru intraga cantitate necesara de produse (PACHET – 6.100 kg). Oferta va contine obligatoriu toate elementele solicitate. Se va transmite prin posta, posta electonica (e-mail: achizitiidirecte@drdpcv.ro) sau va fi depusa, in original, la Secretariatul D.R.D.P. Craiova la adresa: Municipiul Craiova, Calea Severinului, nr. 95, Jud. Dolj oferta tehnico-financiara (semnata si stampilata pe fiecare pagina) si preturile unitare exprimate exclusiv în lei, fără TVA, cu 2 zecimale, dar si pretul total al ofertei. In cazul acceptarii propunerii autoritatii contractante veti transmite Cerintele minimale nr. 510/26.08.2026 insusite (semnate si stampilate pe fiecare pagina), atasate ofertei. Nu se accepta oferte partiale. Oferta va contine obligatoriu toate elementele solicitate. Documentele si toate eventualele clarificari ce pot aparea se pot accesa gratuit de pe platforma http://eachizitii.cnadnr.ro/.

Condiții referitoare la contract

Livrare:
Livrarea produselor se va efectua, în termen de in maxim 15 zile lucratoare de la primirea comenzii lansate de beneficiar la Baza de intretinere si deszapezire DEx 12 km 19+370 Localitatea Bals, jud. Olt, in conformitate cu Cerintele minimale Nr. 510/26.08.2026, atasate prezentei.

Plata: Cu OP in termen de 45 de zile sau 60 de zile (in functie de sursa de finantare) de la data la care factura electronica devine disponibila in SPV pentru descarcare.

Condiții de participare

Oferta personalizata se va publica in Catalogul electronic din SEAP (www.e-licitatie.ro) si se va preciza la denumire ,,obligatoriu nr. prezentului Anunt Publicitar publicat in SEAP si denumirea: Achizitie fluxant pentru fabricarea mixturii stocabile – D.R.D.P. Craiova”. Se va transmite prin posta, posta electonica (e-mail: achizitiidirecte@drdpcv.ro) sau va fi depusa, in original, la Secretariatul D.R.D.P. Craiova la adresa: Mun.Craiova, Calea Severinului, nr. 95, jud. Dolj oferta tehnico-financiara (semnata si stampilata) si preturile unitare exprimate exclusiv în lei, fără TVA, cu 2 zecimale. Ofertele publicate dupa data si ora limita de publicare specificata in Anuntul Publicitar publicat in SEAP nu vor fi luate in considerare. In cazul acceptarii propunerii autoritatii contractante veti transmite la adresa achizitiidirecte@drdpcv.ro: Cerintele minimale nr. 510/26.08.2026 insusite (semnate si stampilat pe fiecare pagina).

Criterii de atribuire

Pretul ferm cel mai scazut raportat la cerintele autoritatii contractante. In cazul in care se constata ca exista 2 sau mai multi operatorii economici ale caror oferte au preturi egale, autoritatea contractanta va solicita operatorilor economici care au postat aceste oferte repostarea in catalog a unei oferte cu noul pret reofertat, in vederea departajarii acestora. Autoritatea contractanta va selecta oferta operatorului economic care are cel mai mic pret de vanzare ferm raportat la cerintele autoritatii contractante.

Informații suplimentare

Achizitia se va derula prin intermediul Catalogului electronic SEAP. Termenul limita de depunere oferta in SEAP fiind 01.09.2026, ora 23:30. Se vor transmite notificari, in data de 02.09.2026, tuturor operatorilor economici care au publicat in Catalogul SEAP oferta personalizata in urma prezentului Anunt Publicitar. Pentru informatii suplimentare privitoare la achizitia directa in cauza - Directia Regionala Drumuri si Poduri Craiova - Serviciul Achizitii* Telefon: 0251/408.721.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 124,074.00
Termen limită
01 septembrie 2026 (1 zi rămasă)
Locație
Sector 1, București
CPV
09211820-5 - Uleiuri minerale
Categorie
Energie & Apă
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546142
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.