Achizitie lucrari reparatii curente la sediul Inspectoratului Judetean in Constructii Vaslui (Reluare Lot 3 - sediul IJC Vaslui)
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE STAT IN CONSTRUCTII-I.S.C
„Achizitie lucrari reparatii curente la sediul Inspectoratului Judetean in Constructii Vaslui (Reluare Lot 3 - sediul IJC Vaslui)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sector 3, județul București, de către INSPECTORATUL DE STAT IN CONSTRUCTII-I.S.C. Bugetul estimat este Max: RON 8,172.86. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 14 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziție executie lucrări reparatii curente, conform specificațiilor atașate, pentru sediul Inspectoratului Judetean in Constructii Vaslui - Valoare estimată 8.172,86 lei fără TVA; Se va încheia contract, iar garanția de bună execuție este de 10% din valoarea contractului.
Condiții referitoare la contract
Preturile vor fi ferme, in lei fara TVA. Oferta va fi prezentata in limba romana si va avea termen de valabilitate 60 de zile de la data limita de depunere. Inainte de depunerea ofertei se recomandă vizitarea amplasamentului. Informatiile privind vizitarea amplasamentului sunt prevazute în cuprinsul caietului de sarcini. Prețul ofertat trebuie sa se incadreze in valoarea estimată pentru sediul IJC Vaslui - Lot 3.
Condiții de participare
Operatorii pot depune oferte respectând cerințele minime și obligatorii din Caietul de sarcini si din formulare. Propunerea tehnica trebuie elaborata astfel incat informatiile prezentate sa permita identificarea cu usurinta a corespondentei cu specificatiile tehnice solicitate. Pentru ofertele care nu contin date destinate sa dovedeasca indeplinirea cerintelor din specificatiile tehnice, autoritatea contractanta va solicita clarificari. In cazul in care raspunsul operatorilor economici nu va fi in masura sa clarifice aspectele solicitate, ofertele vor fi respinse. Oferta va contine obligatoriu: copie dupa certificatul constatator eliberat de Ministerul Justitiei - ONRC; declaratie privind evitarea conflictului de interese potrivit art. 60 din Legea nr. 98/2016 (se va completa Formularul nr. 3); declaratii privind neincadrarea in art. 164 (se va completa Formularul nr. 4), art .165 (se va completa Formularul nr. 5), art. 167 (se va completa Formularul nr. 6) din Legea nr. 98/2016; Declarație pe propria răspundere cu privire la respectarea reglementărilor legale obligatorii privind domeniul mediului, social și al relațiilor de muncă (se va completa Formularul nr. 7). Formularul nr. 2 (formularul de oferta) va avea atasat un centralizator ce va cuprinde listele cu cantitatile de lucrari pe categorii de lucrari. In vederea identificarii cu usurinta a corespondentei cu specificatiile tehnice din caietul de sarcini se va avea in vedere formularul de propunere tehnică: Formularul nr. 8 - Propunere tehnică Lot 3. Modele de formulare, in format editabil, se regasesc pe site-ul www.isc.gov.ro in sectiunea Informatii publice/Achizitii publice/Anunturi achizitii publice (http://www.isc.gov.ro/anunturi_achizitii.html).
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut. Atentie: ISC nu este obligat sa accepte oferta cu pretul cel mai scazut sau orice oferta pe care o primeste, daca oferta nu corespunde cerintelor minime. Stabilirea ofertei castigatoare se va realiza in ordinea crescatoare a pretului ofertat. Oferta care este declarata castigatoare conform criteriului de atribuire stabilit trebuie sa indeplineasca toate specificatiile tehnice minime obligatorii. In cazul in care doua sau mai multe oferte se vor afla la egalitate, se va solicita o reofertare.
Informații suplimentare
Toti operatorii economici interesati vor transmite ofertele pe adresa de e-mail achizitii.directe@isc.gov.ro, pana la data limita de depunere a ofertelor stabilita in SEAP. Ofertele depuse dupa termenul limita se considera intarziate si vor fi respinse. In cazul in care ofertantul declarat castigator refuza semnarea contractului, va fi selectat/ contactat operatorul economic situat pe urmatorul loc, in baza criteriului de atribuire. Prezentul anunt si specificatiile tehnice pentru achizitia lucrarilor ce fac obiectul solicitarii pot fi consultate si pe site-ul www.isc.gov.ro in sectiunea Informatii publice/Achizitii publice/Anunturi achizitii publice. Pentru clarificari, va rugam sa transmiteti o solicitare la adresa de e-mail achizitii.directe@isc.gov.ro. Solicitarile de clarificari se vor transmite cu cel putin 3 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar raspunsul autoritatii contractante se va transmite inainte cu cel putin 1 zi de data limita de depunere a ofertelor. De asemenea,daca este cazul, pe site-ul www.isc.gov.ro in sectiunea Informatii publice/Achizitii publice/Anunturi achizitii publice(http://www.isc.gov.ro/anunturi_achizitii.html), vor fi publicate raspunsurile la solicitarile de clarificari sau eventualele prelungiri ale termenului limita de depunere.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 8,172.86
- Termen limită
- 14 septembrie 2026 (11 zile rămase)
- Locație
- Sector 3, București
- CPV
- 45453000-7 - Lucrări de reparații generale și de renovare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546569
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.