BizzLink
Se încarcă...

Achiziție macara geam stânga pentru Dacia Logan

Autoritate contractantă: INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "SERBAN CANTACUZINO" AL JUDETULUI PRAHOVA

„Achiziție macara geam stânga pentru Dacia Logan” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Transport & Mutări, pentru județul Prahova, de către INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "SERBAN CANTACUZINO" AL JUDETULUI PRAHOVA. Bugetul estimat este Max: RON 401.65. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze următoarele piese auto : 1. Macara geam stânga față acționare electrică fără motoraș – 1 buc.(
Pentru autoturismul Dacia Logan , s.ș.UU1LSDABH36536653) . Se vor achiziționa piese de ORIGINE . În funcție de prețurile unitare primite și de fondurile alocate cu această destinație, autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a derula achiziția directă sub condiție suspensivă. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”, caracterisiticile tehnice fiind considerate minimale.

Condiții referitoare la contract

Ofertă valabilă 60 zile. În cazul în care se constată că două sau mai multe oferte se clasează pe primul loc cu prețuri egale, pentru departajarea acestora se va solicita o reofertare cu o nouă propunere financiară, direct în catalogul electronic, în termen de o zi lucrătoare de la solicitarea transmisă de către autoritatea contractantă. Transport inclus, cu termen de livrare 20 zile lucrătoare de la finalizarea comenzii în SEAP. Depășirea termenului aduce dreptul autorității contractante la calcularea de penalități de 0,05% pe zi de întârziere. Dacă livrarea produselor nu este efectuată în termen de 25 zile lucrătoare de la finalizarea comenzii în SEAP comanda își încetează efectele, angajamentul fiind desființat de drept, fără intervenția instanțelor de judecată și fără alte informații. Plata se va face în termen de maxim 45 zile de la data recepției produselor, în contul de Trezorerie. Operatorul economic are OBLIGATIVITATEA de respectare Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 120/2021 privind administrarea, funcţionarea şi implementarea sistemului naţional privind factura electronică RO e-Factura şi factura electronică în România, incluziv de înscriere în aceasta a CODULUI CPV corespunzător, conform achiziției finalizate în SEAP (potrivit Art. 4, alin. (2^1) din ordonanță).

Condiții de participare

Achiziția se va finaliza prin intermediul catalogului electronic disponibil in S.E.A.P. in acest sens toti operatorii economici care intenționează sa depună oferte vor fi obligatoriu înscriși in S.E.A.P. Ofertele depuse de operatori economici care nu sunt înscriși in SEAP nu vor fi luate in considerare.

Criterii de atribuire

PRETUL CEL MAI SCAZUT.

Informații suplimentare

Oferta va fi transmisă în format electronic la adresa de e-mail achizitii@isuprahova.ro până la data de 07.09.2026 ora 12:00. Ofertele transmise după data și ora limita stabilită, nu vor fi luate in considerare. Informații suplimentare: din punct de vedere tehnic - Compartiment Tehnic, tel. 0244/595.366, int. 27.116, detalii legate de desfășurarea achiziției - Compartiment Achiziții Publice, tel. 0244/595.366, int. 27.115.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 401.65
Termen limită
07 septembrie 2026 (5 zile rămase)
Locație
Prahova
CPV
34913000-0 - Diverse piese de schimb
Categorie
Transport & Mutări
Publicată pe
03 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546535
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 03 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.