ACHIZIȚIE PACHET MEDII DE CULTURA
Autoritate contractantă: CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT AMBULATORIU PLOIESTI
„ACHIZIȚIE PACHET MEDII DE CULTURA” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru Ploiești, județul Prahova, de către CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT AMBULATORIU PLOIESTI. Bugetul estimat este Max: RON 930.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziție pachet medii de cultura, conform fișei tehnice atasata, după cum urmează: 1. Mediu Columbia cu sânge (plăci) = 80 buc.; 2. Mediu Cled (plăci) = 50 buc.; 3. Mediu Mueller-Hinton (plăci) = 30 buc.; 4. Mediu Sabouraud cromogen (plăci) = 20 buc.; 5. Mediu Hektoen=10 buc.; 6. Mediu Salmonella-Shigella (plăci)=10 buc; 7. TSI ( tub) = 10 buc; 8. MIU/MILF (tub) = 10 buc ; 9. LYSINE ( tub) = 10 buc; 10. CITRAT SIMONS (tub) = 10 buc; Furnizorii vor depune urmatoarele documente valabile: -Aviz de funcționare și Anexa, emise de Ministerul Sănătății si eventual Anexa pentru produsele comercializate . -Certificat de Inregistrare a dispozitivelor medicale emis de catre Ministerul Sanatatii Agentia Nationala a medicamentelor si a dispozitivelor medicale din Romania -Declaratie de conformitate CE, conform Anexei III din Directiva 98/79/CE cu privire la Dispozitive Medicale de Diagnosticin Vitro cu modificarile ulterioare.
Condiții referitoare la contract
Livrarea se va face la sediul autoritatii contractante pana la data de 11.09.2026, fara costuri suplimentare pentru achizitor. Prin comisia de receptie, autoritatea contractanta are dreptul de a refuza produsele, daca acestea nu sunt conforme cu cerintele specificate in anunt, iar operatorul economic are obligatia sa înlocuiasca produsele in termenul stabilit de autoritatea contractanta, pe cheltuiala operatorului economic, cu produse conforme. Plata se va face în contul de trezorerie al operatorului economic, în termen de 60 de zile de la recepția produselor
Condiții de participare
Orice operator economic are dreptul de a depune ofertă . Oferta va fi elaborata in lei, fara TVA, si va fi transmisa pe adresa de e-mail achizitii.cmdta.ph@mai.gov.ro pana la data de 04.09.2026, ora 16.00. Autoritatea contractantă nu va lua în considerare ofertele primite după data si ora menționată sau transmise pe alta adresa de email decat cea specificata in anunt.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut/pachet.
Informații suplimentare
Informatii suplimentare la adresa de e-mail achizitii.cmdta.ph@mai.gov.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 930.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Ploiești, Prahova
- CPV
- 24931250-6 - Medii de cultură
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546249
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.