Achizitie piese auto
Autoritate contractantă: Penitenciarul Margineni
„Achizitie piese auto” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Transport & Mutări, pentru I. L. Caragiale, județul Dâmbovița, de către Penitenciarul Margineni. Bugetul estimat este Max: RON 2,479.34. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achizitie piese auto dupa cum urmeaza: 1.Placute frana spate Renault Master (DB38ANP)-1 set; 2.Discuri frana spate Renault Master (DB38ANP)-2 buc; 3.Placute frana fata Iveco Daily (DB32ANP)-1 set; 4.Placute frana spate Iveco Daily (DB32ANP)-1 set; 5.Bobine inductie OE (Dacia/Renault - DB11ZKP - Dacia Duster)-4 buc;6.Senzor pozitie ax cu came OE (Dacia/Renault - DB11ZKP - Dacia Duster)-1 buc; 7.Bujie (Dacia/Renault - DB11ZKP - Dacia Duster)-4 buc.
Condiții referitoare la contract
In urma evaluarii ofertelor se va inainta comanda ferma pe baza careia se vor furniza produsele. Receptia produselor se va face la sediul autoritatii contractante- Penitenciarul Margineni (Str. Moreni nr.1 I.L Caragiale Dambovita) dupa primirea comenzii prin e-mail, fara costuri suplimentare de transport.Plata se va efectua cu OP la 30 zile de la data primirii facturii ( operatorul economic are obligatia de a emite factura prin intermediul aplicatiei RO e-Factura, cf. art. 266 alin. (2) din Lg. 227/2015 privind Codul fiscal, modificata si completata) si receptia produsului. Plata se va efectua numai prin Trezoreria Statului, în contul de trezorerie al operatorului economic beneficiar.
Condiții de participare
Disponibilitatea produselor în stoc, astfel încât după primirea comenzii să poată fi livrate in cel mult 15 zile. Incadrarea in valoarea estimata a achizitiei, respectiv 2.479,34 lei fara TVA. Ofertarea pieselor conform cartilor autovehiculelor atasate la prezentul anunt, astfel incat sa se asigure compatibilitatea acesora.In cazul in care piesele nu sunt compatibile cu autovehiculele, ne rezervam dreptul de a le returna furnizorului, acesta avand obligatia de a le accepta.Operatorul economic trebuie sa asigure, gratuit, transportul pieselor, fara a conditiona livrarea de o suma minima, costurile de livrare fiind in sarcina sa.In subiectul email-ului/ faxului se va trece numarul anuntului.In subiectul email-ului/ faxului se va trece numărul anunțului.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut pe fiecare reper ofertat.Atribuirea se face pe reper si nu pe pachet, astfel incat sa se asigure ahizitionarea fiecarui reper la cel mai scazut pret.Transport gratuit.
Informații suplimentare
Oferta se depune până cel târziu 04.09.2026, ora 23:30, fie la adresa de email achizitii.pmargineni@anp.gov.ro sau fax 0245660211, fie în format fizic la sediul autorității contractante, în plic închis pe care se va menționa ”Oferta piese auto”. Informatii suplimentare se pot solicita la tel 0245660210, int. 142, e-mail achizitii.pmargineni@anp.gov.ro, persoana de contact agent principal de politie penitenciară Petruț MOȚĂILĂ.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 2,479.34
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- I. L. Caragiale, Dâmbovița
- CPV
- 34330000-9 - Piese de rezervă pentru vehiculele destinate transportului de mărfuri, camionete și automobile
- Categorie
- Transport & Mutări
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546435
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.