ACHIZITIE PRODUSE DE CROITORIE
Autoritate contractantă: Unitatea Militara 01144
„ACHIZITIE PRODUSE DE CROITORIE” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru Roman, județul Neamț, de către Unitatea Militara 01144. Bugetul estimat este Max: RON 20,485.82. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Autoritatea contractanta Unitatea Militara 01144 Roman dorește să achiziționeze pentru Unitatea Militara 02290 Hemeiuș, următoarele produse, după cum urmează:.
IN ATTACHMENT REGĂSIȚI LISTA CU TOATE PRODUSELE CE SE DORESC A FI ACHIZITIONATE
Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta sau reduce cantitățile solicitate, în limita a maxim 50%, în funcție de disponibilitatea fondurilor bugetare.
Condiții referitoare la contract
1. Loc de livrare: Franco-beneficiar la sediul U.M. 02290 Hemeiuș, str. loc. Lilieci, str. Calea Moldovei,nr.560, jud.Bacau.
2. Termen de prestare: maxim 5 zile de la darea comenzii, transmisă prin e-mail..
3. Termen de plată: Maxim 30 de zile calendaristice de la data recepției bunurilor/serviciilor, dacă data primirii facturii se face odată cu efectuarea recepției. În mod exepțional,, dacă recepția mărfii are loc după data solicitării fondurilor bugetare pentru luna următoare(10 ale lunii în curs) termenul de plată se poate majora la 60 de zile de la data primirii facturii, fără a se plăti penalități. (prin ordin de plată).
4. Produsele vor fi însoțite de factura fiscală în original (plătitor UM 01144 Roman, str. Prof. Dumitru Mărtinaș, nr.2, jud. Neamț, CIF 27367077)
5. Persoană de contact din partea unității militare beneficiare: Adriana MOISĂ, tel: 0748.367.272
Condiții de participare
1. Ofertele se vor transmite până la data limită: 08.09.2026 ora 14.00, pe adresa de e-mail: achizitii01144@forter.ro și va conține obligatoriu:
- Numărul anunțului de publicitate;
- Denumirea și datele de identificare al operatorului economic;
- Produsul solicitat ofertat în totalitate (numeric);
- Prețul unitar fără TVA pe produs;
- Valoarea totală fără TVA a produselor;
- Termen de prestare de la darea comenzii ferme;
- Durata de valabilitate a ofertei, (minim 30 de zile de la data limită de depunere ofertă, cu posibilitatea prelungirii cu încă 30 de zile).
- Nume, prenume și număr telefon persoană de contact;
- Oferta va fi semnată electronic sau olografic.
2. Cont deschis în Trezorerie, deoarece plata se va efectua doar prin cont de trezorerie.
Criterii de atribuire
- Ofertele admisibile sunt stabilite dintre ofertele conforme din punct de vedere al conformității cu cerințele solicitate;
- Autoritatea contractantă va întocmi un Proces verbal de testare piață în care va stabili un clasament al ofertanților;
- Criteriul de atribuire ales este: Prețul cel mai scăzut pe LOT.
Informații suplimentare
- Persoană din partea beneficiarului, ce poate oferi informații suplimentare în legătură cu serviciul:
Adriana MOISĂ, tel: 0748.367.272
-Furnizorul va contacta beneficiarul cu 24 de ore înainte de livrarea produselor și va oferi informații cu privire la personalul pentru care va avea acces in obiectivul militar.
- După stabilirea ofertantului câștigător, acesta din urmă, va urca produsele solicitate sub formă de pachet, pe platforma SEAP după primirea comenzii ferme și va finaliza achiziția.
- Livrarea produselor se va începe efectiv numai după lansarea comenzii ferme și finalizarea achiziției pe platforma SEAP.
- Persoană responsabilă pentru inițierea și derularea achiziției pe platforma SEAP: D-l URSARIU Bogdan, tel: 0233.743.057
- Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a sonda piața de profil în căutarea și a altor oferte avantajoase din punct de vedere economic.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 20,485.82
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Roman, Neamț
- CPV
- 19200000-8 - Materiale textile și articole conexe
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546723
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.