Achizitie rechizite scolare pentru anul scolar 2026-2027
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN COVASNA
„Achizitie rechizite scolare pentru anul scolar 2026-2027” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sfântu Gheorghe, județul Covasna, de către INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN COVASNA. Bugetul estimat este Max: RON 308,446.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achizitie pachete de rechizte scolare pentru anul svcolar 2026-2027: 1. Pachete clasa pregătitoare - 750; 2. Pachete clasa I-a - 720; 3. Pachete clasele II-IV - 1498; 4. Pachete clasele V-VII - 2034; 5. Pachet clasa a VIII-a - 370; TOTAL PACHETE NECESARE: 5372
Condiții de participare
Motive excludere privind situația operatorului economic:
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Formular 1
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Formular 2
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Formular 2
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Declaratie ca nu sunt in conflict de interese. Formular nr.4
Faliment
Documente din care sa reiasa ca nu sunt in faliment
Insolvență
Documente din care sa reiasa ca nu sunt in insolventa sau declaratie pe proprie raspundere
Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor:
Înregistrare într-un registru comercial
Înregistrare într-un registru comercial
Cifră de afaceri medie anuală
Detalii privind operatorul economic
situatii financiare sau prin extrase
Certificat constatator ONRC
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 308,446.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (9 zile rămase)
- Locație
- Sfântu Gheorghe, Covasna
- CPV
- 39162110-9 - Rechizite școlare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- SCN1179270
- Tip procedură
- Procedura simplificata
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Renovări & Construcții în Sfântu Gheorghe
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.