BizzLink
Se încarcă...

ACHIZITIE ROBINET HIDRANT

Autoritate contractantă: Unitatea Militara 01144

„ACHIZITIE ROBINET HIDRANT” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Roman, județul Neamț, de către Unitatea Militara 01144. Bugetul estimat este Max: RON 2,165.74. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Autoritatea contractanta Unitatea Militara 01144 Roman dorește să achiziționeze pentru Unitatea Militară 01147 Roman următorul PRODUS :

1. ROBINET HIDRANT INTERIOR CU RACORD FIX, TIP C.
- Domeniu de utilizate : la instalațiile interioare de stins incedii pe sisteme de alimentare cu apă;
- Material aluminiu;
- Racord furtun pentru țeavă de apa 2 țoli;
- Racord de furtun pentru preluare a apei : fix tip C;
- Presiune maximă nominală 10 bar.
- Cantitate : 17 buc ;
Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta sau reduce cantitățile solicitate, în limita a maxim 50%, în funcție de disponibilitatea fondurilor bugetare.

Condiții referitoare la contract

1. Loc de livrare : Franco-beneficiar la sediul U.M. 01147 Roman , Str. Prof. Dumitru Mărtinaș, nr.2, Neamț;
2. Termen de livrare: maxim 5 zile de la darea comenzii, transmisă prin e-mail.
3. Livrarea produselor se va efectua doar în zilele lucrătoare între orele 0830 - 1400 .
4. Termen de plată: Maxim 30 de zile calendaristice de la data efectuarii receptiei bunurilor/serviciilor dacă data primirii facturii se face odată cu efectuarea receptiei.În mod excepțional dacă recepția mărfii are loc după data solicitării fondurilor bugetare pentru luna următoare (10 ale lunii in curs) termenul de plată se poate majora la 60 de zile de la data primirii facturii, fără a se plăti penalități (prin ordin de plată)..
5. Produsele vor fi însoțite de factura fiscală în original (plătitor UM 01144 Roman, str. Prof. Dumitru Mărtinaș, nr.2, jud. Neamț, CIF 27367077) și după caz de următoarele documente:
- Aviz de însoțire a mărfii;
- Certificat de garanție;
- Certificat de calitate sau declarație de conformitate.
6. Persoană de contact din partea unității militare beneficiare:Ștefan BUTUC, tel: 0755.415.714.

Condiții de participare

1. Ofertele se vor transmite până la data limită: 08.09.2025 ora 1000, pe adresa de e-mail: achizitii01144@forter.ro și va conține obligatoriu:
- Numărul anunțului de publicitate;
- Denumirea și datele de identificare al operatorului economic;
- Serviciul solicitat ofertat în totalitate (numeric);
- Specificațiile tehnice ofertate per serviciu;
- Prețul unitar fără TVA pe serviciu;
- Valoarea totală fără TVA a serviciilor;
- Termen de prestare de la darea comenzii ferme;
- Durata de valabilitate a ofertei, (minim 30 de zile de la data limită de depunere ofertă, cu posibilitatea prelungirii cu încă 30 de zile).
- Nume, prenume și număr telefon persoană de contact;
- Oferta va fi semnată electronic sau olografic.
2. Cont deschis în Trezorerie, deoarece plata se va efectua doar prin cont de trezorerie.

Criterii de atribuire

- Ofertele admisibile sunt stabilite dintre ofertele conforme din punct de vedere al conformității cu cerințele solicitate;
- Autoritatea contractantă va întocmi un Proces verbal de testare piață în care va stabili un clasament al ofertanților;
- Criteriul de atribuire ales este: Prețul cel mai scăzut per PRODUS.

Informații suplimentare

- Persoană din partea beneficiarului, ce poate oferi informații suplimentare în legătură cu produsele: Ștefan BUTUC, tel: 0755.415.714.
Furnizorul va contacta beneficiarul cu 24 de ore înainte de livrarea produselor.
După stabilirea ofertantului câștigător, acesta din urmă, va urca produsele solicitate, pe platforma SEAP după primirea comenzii ferme și va finaliza achiziția.
- Livrarea produselor va începe efectiv numai după lansarea comenzii ferme și finalizarea achiziției pe platforma SEAP.
- Persoană responsabilă pentru inițierea și derularea achiziției pe platforma SEAP: D-l Mihăiță Caltea ,
tel: 0333.804.853
- Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a sonda piața de profil în căutarea și a altor oferte avantajoase din punct de vedere economic.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 2,165.74
Termen limită
08 septembrie 2026 (4 zile rămase)
Locație
Roman, Neamț
CPV
42130000-9 - Robinete, vane și dispozitive similare
Categorie
Instalații & Reparații
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546662
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.