BizzLink
Se încarcă...

Achiziţie tonere

Autoritate contractantă: Municipiul Craiova

„Achiziţie tonere” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Craiova, județul Dolj, de către Municipiul Craiova. Bugetul estimat este Max: RON 27,772.60. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Achiziţie tonere conform cerințelor Caietului de sarcini nr. 288739/17.08.2026, atașat.

Condiții referitoare la contract

Conform Caietului de sarcini nr. 288739/17.08.2026 si modelului de contract atasate, postate și pe site-ul www.primariacraiova.ro/Sectiunea Informatii Publice/Achizitii/Investitii publice/Achizitii publice. Perioada de valabilitate a ofertelor: 30 de zile de la termenul limită de depunere a ofertelor. Se va incheia un contract de achizitie publica. Produsele se vor livra în conformitate cu cerintele din Caietul de sarcini nr. 288739/17.08.2026 si modelul de contract atasate.

Condiții de participare

Pot depune ofertă toți operatorii economici interesați, indiferent dacă dețin sau nu cont în SEAP. Oferta va cuprinde: Scrisoare de oferta, Imputernicire, Formular Informaţii generale, Declaratie privind lipsa conflictului de interese (Formular nr.l), Formular de Propunerea tehnică (conform formularului pus la dispozitie de autoritatea contractanta) conținând toate informațiile solicitate, precum şi alte documente edificatoare prin care ofertantul va face dovada îndeplinirii cerinţelor Caietului de sarcini nr. 288739/17.08.2026 atasat, Formular de oferta (Anexa nr. 26), Centralizator de preturi pentru produse (Anexa nr. 27a) , Grafic de livrare (Formular nr. 28 ) precum si modelul de contract insusit/declaratie privind insusirea clauzelor contractuale și va fi transmisă în format electronic la adresa de e-mail: achizitii@primariacraiova.ro până la data și ora precizată. Ofertele transmise după data si ora precizată nu vor fi luate în considerare. Prețul ofertat va cuprinde toate costurile și cheltuielile necesare pentru livrarea produselor care face obiectul prezentei achiziții, conform cerințelor Caietului de sarcini nr. 288739/17.08.2026, atașat.

Criterii de atribuire

Oferta cu prețul cel mai scăzut și care îndeplinește cerintele din Caietul de sarcini nr. 288739/17.08.2026 și din prezentul anunț publicitar. Oferta care va fi declarată câștigătoare conform criteriului de atribuire stabilit trebuie să îndeplinească toate cerintele Caietului de sarcini nr. 288739/17.08.2026 iar valoarea fără TVA nu trebuie să depășească valoarea estimată comunicată prin prezentul anunț.

Informații suplimentare

Prezentul Anunt publicitar si Caietul de sarcini nr. 288739/17.08.2026 atasat pe care operatorul economic are obligatia de a le respecta in intocmirea ofertei, precum si alte documente necesare pentru achizitia in cauza (Formulare- în format editabil, model de contract etc) sunt publicate si pe site-ul www.primariacraiova.ro/Sectiunea Informatii publice/Achizitii/Investitii publice/Achizitii publice. Raspunsurile la solicitarile de clarificari din partea operatorilor interesati cat si informatii privind oferta castigatoare/anularea achizitiei vor fi publicate de asemenea la adresa anterior mentionata. Informatii suplimentare pot fi obtinute de la Serviciul Licitatii, tel/fax: 0251/416235/416236/416236/416237, int. 317. Comunicarea privind finalizarea achizitiei se va face doar catre ofertantul castigator, cu care se va incheia un contract de achizitie publica de produse. In situația în care cerinţele tehnice definite la nivelul anunțului publicitar, specificațiilor tehnice sau oricărui alt document aferent documentației de achiziţie fac trimitere la un standard, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metodă specifică de fabricație/prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea „sau echivalent”.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 27,772.60
Termen limită
04 septembrie 2026 (4 zile rămase)
Locație
Craiova, Dolj
CPV
30125110-5 - Toner pentru imprimantele laser/faxuri
Categorie
IT & Software
Publicată pe
31 august 2026
Număr anunț
ADV1546116
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 31 august 2026

IT & Software în Craiova

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.