achiziție uşi din tâmplărie PVC pentru accesul in sediul Gărzii Forestiere Brașov
Autoritate contractantă: GARDA FORESTIERA BRASOV
„achiziție uşi din tâmplărie PVC pentru accesul in sediul Gărzii Forestiere Brașov” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Brașov, județul Brașov, de către GARDA FORESTIERA BRASOV. Bugetul estimat este Max: RON 6,694.22. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Garda Forestiera Brasov intentioneaza sa achizitioneze uşi din tâmplărie PVC pentru accesul in sediul Gărzii Forestiere Brașov care să repecte formatul si caracteristicile uşilor existente. Uşile existente sunt cu tâmplarie PVC şi geam. Geamurile de deasupra uşilor vor fi păstrate şi se vor integra in noua tâmplarie PVC.
Noile uşi vor fi cu tâmplărie PVC şi geam (se va respecta formatul si caracteristicile uşilor existente) avand dimensiunea totală estimată de 1790x2940 (LxH total) cu deschidere în exterior canat principal în dreapta. Una dintre uşi (cea care se deschide - se va pastra sensul de deschidere a usii existente) va fi prevăzută cu încuietoare cu cheie, cu broasca cu bilă cu butuc pentru închidere suplimentară, un mâner trăgător inox la 45 grade şi un sistem de închidere - amortizor hidraulic cu brat reglabil pentru acest tip de uşi.
Se va asigura demontarea uşilor existente şi demontarea sistemelor de control acces şi de închidere a uşii, iar la montajul noilor uşii se va asigura montarea dispozitivelor de control acces şi a sistemului de închidere - amortizor hidraulic cu brat reglabil pentru acest tip de uşi.
Recomandam operatorilor economici interesati sa vizualizeze locatia / amplasamentul pentru o buna intelegere a cerintelor achizitorului si pentru buna intocmire a ofertei.
Condiții referitoare la contract
Produsele livrate trebuie să fie noi. Produsele livrate trebuie sa respecte caracteristicile din anunt. In cazul în care la recepţie se constată neconformităţi ale produselor sau defecţiuni ale acestora ofertantul are obligaţia de a le înlocui pe cheltuiala sa, in caz contrar acestea vor fi returnate la operatorul economic pe cheltuiala acestuia. Garanția: minim 12 luni oferită de producătorul echipamentului produsele vor fi însoţite de certificat de garanţie pentru o perioada de minim 12 luni. • Perioada de garanţie a produselor începe la data livrarii lor. Furnizorul are obligaţia de a înlocui produsele care nu corespund în perioada de garanţie în termen de 24 de ore de la notificarea scrisă, sub sancţiunea de daune interese în cuantum de 100 lei, pentru fiecare zi de întarziere, indiferent de valoarea produselor contractate.De asemenea în preţul unitar se vor include toate taxele, transportul, ambalajul, montajul etc.
Condiții de participare
Se va prezenta avizul tehnic însoțit de agrementul tehnic, declarația de conformitate, declarația de performanță după caz.Operatorul economic interesat trebuie sa fie autorizat sa furnizeze produsele si sa efectueze lucrarile de montaj /demontare a usilor.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut / total achizitie.
Informații suplimentare
Oferta va trebui sǎ conţinǎ toate datele de contact ale ofertantului: Nume ofertant, adresa, date de identificare.Oferta de pret se va intocmi in lei fara tva. Operatorul economic interesat va depune oferta pe e-mail la adresa secretariat@gfbrasov.gov.ro, sau pe fax 0368434183.Dacă doi sau mai mulţi operatori economici (se regăsesc în situaţia alin.2 al Art. 138 din HG 395/2016) sunt la egalitate privind oferta de preţ, autoritatea contractantă va solicita o nouă reofertare în plic închis. Operatorul economic câştigǎtor va posta oferta pe SICAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Pentru informaţii suplimentare puteţi suna la telefon 0374086796 interior 125, Compartimentul Investitii, Achizitii.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 6,694.22
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Brașov, Brașov
- CPV
- 44221200-7 - Uși
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546666
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Brașov
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.