BizzLink
Se încarcă...

Achizitii alimente

Autoritate contractantă: MINISTERUL APARARII UNITATEA MILITARA 01249 ARAD

„Achizitii alimente” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria HoReCa, pentru Arad, județul Arad, de către MINISTERUL APARARII UNITATEA MILITARA 01249 ARAD. Bugetul estimat este Max: RON 64,678.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Ministerul Apărării Naționale prin U.M.01249 Arad, având sediul în strada Cetății, nr. 1-3, localitatea Arad, județul Arad, realizează un studiu de piață în vederea achiziționării de produse alimentare conform atașamentului.

Condiții referitoare la contract

Plata se va face pe baza facturii în termen de maxim 45 de zile de la momentul recepționării facturii conform Legii nr. 72/2013, in original, prin virament, în cont deschis la Trezoreria Statului, dupa recepția produselor în termenul legal. Livrarea produselor se face la sediul beneficiarului U.M. 01249 Arad, strada Cetății, nr. 1-3, localitatea Arad, județul Arad. Produsele vor fii însoțite de documentele corespunzătoare (certificate de conformitate, avize de însoțire, certificate de garanție, după caz). Operatorul economic/operatorii economici vor posta bunurile materiale în catalogul electronic din SICAP/SEAP, sub formă de pachet, în vederea achiziționării online. Termenul de livrare conform anexei.

Condiții de participare

Oferta va conține obligatoriu date și informații referitoare la îndeplinirea cerințelor tehnice (propunere tehnică), termenul de livrare, termenul de garanție. Operatorii economici interesați vor transmite ofetele exclusiv la adresa de e-mail um_01249_arad@forter.ro, în termenul stabilit. Ofertele transmise prin alte mijloace sau după expirarea termenului-limită nu vor fi evaluate. Ofertanții au obligația de a menționa în cuprinsul ofertei numărul anunțului de publicitate aferent procedurii de achizitie directă pentru care depun oferta.

Criterii de atribuire

Achiziția se realizează în conformitate cu art. 7 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, iar criteriul de atribuire care stă la baza achiziției va fi prețul cel mai scăzut. Prețul total din ofertă va include toate costurile plătibile, inclusiv taxa de timbru verde, transportul. Ofertele care nu corespund din punct de vedere tehnic se resping și nu vor fi evaluate financiar.

Informații suplimentare

Prezenta nu constituie un angajament din partea noastră. Livrările se vor efectua în baza unor comenzi ferme transmise ulterior ofertantului ales pe baza criteriului de atribuire menționat. Cantitățile produselor pot suferi modificări în funcție de preț și bugetul alocat. Informații suplimentare Adrian Sălăjan telefon 0741 262 703. Program de lucru: intervalul orar 08:00-16:00 în zilele lucrătoare. Vă rugăm menționați datele de identificare ale societății și persoana de contact.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 64,678.00
Termen limită
02 septembrie 2026 (2 zile rămase)
Locație
Arad, Arad
CPV
15000000-8 - Alimente, băuturi, tutun și produse conexe
Categorie
HoReCa
Publicată pe
31 august 2026
Număr anunț
ADV1546105
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 31 august 2026

HoReCa în Arad

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.