Achizitionare Servicii de formare profesionala - Curs operator DDD
Autoritate contractantă: PENITENCIARUL BISTRITA
„Achizitionare Servicii de formare profesionala - Curs operator DDD” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Educație & Training, pentru Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, de către PENITENCIARUL BISTRITA. Bugetul estimat este Max: RON 826.45. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Servicii de formare profesională – Curs operator Dezinfecție, Dezinsecție, Deratizare (Operator DDD) - 1 persoana :
Cursul trebuie să fie autorizat de Ministerul Muncii și Ministerul Educației.
Modalitatea de desfășurare – ONLINE.
Programul de pregătire profesională va fi predat de către formatori/ lectori autorizaţi. Suportul de curs va fi asigurat de către formator/ lector, iar la absolvirea cursului, acesta va rămâne la participanţi.
Ofertantul trebuie să prezinte toate documentele edificatoare prestării serviciilor de pregătire / formare profesională, pentru dovedirea îndeplinirii condiţiilor menţionate mai sus.
Criteriul de atribuire ”prețul cel mai mic” se va aplica la taxa de școlarizare.
Prețul să includă și taxele de examinare, etc.
In cadrul ofertei pe lângă taxa de şcolarizare, vă rugăm să specificaţi separat calendarul disponibil pentru acest curs, şi toate costurile implicate.
Condiții referitoare la contract
• Serviciul se va efectua ONLINE.
• Eliberarea certificatului de absolvire.
Condiții de participare
• Mod de lucru al autorităţii contractante:
• Termenul de depunere a ofertelor în SEAP este data de 04.09.2026.
• După data de 04.09.2026, Penitenciarul Bistriţa va consulta catalogul SEAP (www.e-licitatie.ro ) pentru identificarea produselor/ serviciilor /lucrărilor dorite.
• Consultarea catalogului constă în completarea în motorul de căutare a denumirii produsului din tabelul de mai sus, precum şi unele cuvinte importante (definitorii) din descrierea produsului/ serviciului/ lucrării, din coloana tabelului de mai sus.
• Inițierea achiziției directe, după aplicarea criteriului de selecție.
• Doar în cazul în care catalogul SEAP nu ofertă informaţiile solicitate, atunci Penitenciarul Bistriţa va solicita oferte, în scris (offline), de la diverşi operatori economici şi va publica un anunţ publicitar în acest sens, pe www.e-licitatie.ro .
• Penitenciarul Bistriţa nu efectuează achiziţii directe la pachet!
• Recomandare:
• Denumirea produsului/serviciului/lucrării postată în SEAP să fie cât mai clară şi concisă, respectând, în principiu, denumirile şi descrierile detaliate în tabelul de mai sus.
• Pentru o evaluarea cât mai eficientă, descrierea să fie cât mai detaliată, inclusiv, marca, model, tip etc.
• Data publicării să se actualizeze, astfel încât postarea să fie cât mai actuală.
Criterii de atribuire
• Criteriul de selecţie: se vor selecta produsele/ serviciile/ lucrările cu descrierea conformă solicitărilor, în ordine crescătoare a preţurilor afişate de SEAP, pentru fiecare poziţie în parte.
• Modalitate de plată: Plata facturii se va efectua cu O.P. prin Trezorerie, în perioada 24-31 a fiecărei luni sau a lunii următoare (ex.: dacă factura se transmite până în data de 9-10 a lunii, plata se va efectuat în cursul lunii, dacă factura se transmite după data de 10 a lunii, plata se va efectua luna următoare).
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 826.45
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Bistrița, Bistrița-Năsăud
- CPV
- 80530000-8 - Servicii de formare profesională
- Categorie
- Educație & Training
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546244
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Educație & Training în Bistrița
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.