Acord cadru produse igienico-sanitare bucatarii
Autoritate contractantă: Penitenciarul cu Regim de Maxima Siguranta Giurgiu
„Acord cadru produse igienico-sanitare bucatarii” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru Giurgiu, județul Giurgiu, de către Penitenciarul cu Regim de Maxima Siguranta Giurgiu. Bugetul estimat este Max: RON 5,784.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 14 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
MATERIALE IGIENICO-SANITARE ȘI DE CURĂȚENIE BUCĂTĂRIE
• MĂNUȘI UNICĂ FOLOSINȚĂ – min 84000 buc – max 96000 buc / acord cadru și min 21000 buc – max 24000 buc / cel mai mare contract subsecvent
• PUNGI PLASTIC 7-9 kg - min 48000 buc – max 7200 buc / acord cadru și min 1200 buc – max 1800 buc / cel mai mare contract subsecvent
• PUNGI PLASTIC 2 kg - min 8400 buc – max 12000 buc / acord cadru și min 700 buc – max 3000 buc / cel mai mare contract subsecvent
MATERIALE IGIENICO-SANITARE ȘI DE CURĂȚENIE BUCĂTĂRIE
• MĂNUȘI UNICĂ FOLOSINȚĂ – min 2520.00 lei – max 2880.00 lei / acord cadru și min 630.00 lei – max 720.00 lei / cel mai mare contract subsecvent
• PUNGI PLASTIC 7-9 kg - min 1776.00 lei – max 2664.00 lei / acord cadru și min 444.00 lei – max 666.00 lei / cel mai mare contract subsecvent
• PUNGI PLASTIC 2 kg - min 168.00 lei – max 240.00 lei / acord cadru și min 14.00 lei – max 60.00 lei / cel mai mare contract subsecvent
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari in a 6 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor - 5 zile
Condiții de participare
Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016 - se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE pot fi prezentate numai la cererea autoritatii contractante operatorilor economici dupa aplicarea criteriului de atribuire conf. art 193 din Legea 98/2016. Aceste documente pot fi:
1. Certificate constatatoare privind LIPSA DATORIILOR RESTANTE cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat la momentul depunerii acestora.
2. Cazier judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ORC/actul constitutiv.
3. Dupa caz, documentele prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art 166 alin 2, art 167 alin 2 si art 171 din legea 98/2016 privind achizitiile publice
4. Alte documente edificatoare dupa caz.
Comisar șef Cornel RĂDUȚĂ – director
Comisar șef Giorgian GEANTĂ – director economic- administrativ
Inspector principal Mădălin VOINEA – șef serviciu logistică
Inspector principal Veronica Felicia PONCZOK – ofițer achizitor
Agent Luiza Ileana ISCRU – responsabil sector
Agent principal Monica PRUNĂ – responsabil viză CFPP
Ofertantii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta, sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit ca nu se afla in niciuna din situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei este completarea DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ORC, sau in cazul ofertantilor straini documente echivalente emise in tara de rezidenta, urmeaza sa fie prezentate, doar la solicitarea autoritatii contractante dupa aplicarea criteriului de atribuire conf. art 193 din Legea 98/2016.
Informații suplimentare
I. Ministerul Finanțelor Publice
Strada Apolodor, nr. 17, Sector 5, București, România
Email: publicinfo@mfinante.gv.ro
Tel: +040 021 319 00 96 83/+040 021 319 97 59
Fax: +040 021 319 9735
II. Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor
B-dul Libertății,nr. 12, Sector 5, București, România
Email: srp@mmediu.ro
Tel: +040 021 408 9500
Informații suplimentare cu privire la convențiile de mediu pot fi găsite la următoarea adresă:
http://www.mmediu.ro/beta/domenii/relatii-internationale/conventii-de-mediu/
http://www.mmediu.ro/beta/domenii/relatii-internationale/tratate-bilaterale/
III. Ministerul Muncii, Familiei, Protecției Sociale și Persoanele Vârstnice
Dem. I. Dobrescu nr. 2-4, Sector 1, București, România
Email: relatiicupublicul@mmuncii.ro
Tel: +040 21 313 62 67/+0 40 21 315 85
Informații suplimentare cu privire la convențiile sociale pot fi găsite la următoarea adresă: http://www.mmuncii.ro/j33/index.php/ro/legislatie/relatii-internationale/acorduri-bilaterale-in-domeniul-circulatiei-fortei- de-munca
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 5,784.00
- Termen limită
- 14 septembrie 2026 (13 zile rămase)
- Locație
- Giurgiu, Giurgiu
- CPV
- 18424300-0 - Mănuși de unică folosință
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- SCN1179370
- Tip procedură
- Procedura simplificata
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.