Acord-cadru recoltare si prelucrare conuri si seminte de larice-Plantaj Hemeius, jud. Bacau
Autoritate contractantă: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”
„Acord-cadru recoltare si prelucrare conuri si seminte de larice-Plantaj Hemeius, jud. Bacau” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru Orș. Voluntari, județul Ilfov, de către INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”. Bugetul estimat este Max: RON 160,044.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Servicii pentru silvicultura-servicii de recoltare si prelucrare conuri si seminte de larice-plantaj Hemeius, jud. Bacau, conform cerintelor tehnice din caietul de sarcini si documentatia de atribuire.
Condiții de participare
Motive excludere privind situația operatorului economic:
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
completare DUAE
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
completare DUAE
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
completare DUAE
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
completare DUAE
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
completare DUAE
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
completare DUAE
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
completare DUAE
Activitățile economice sunt suspendate
completare DUAE
Faliment
completare DUAE
Insolvență
completare DUAE
Active administrate de lichidator
completare DUAE
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
completare DUAE
Concordat
completare DUAE
Abaterea profesională gravă
completare DUAE
Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri
completare DUAE
Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor:
Înregistrare într-un registru comercial
completare DUAE
Autorizație sau apartenență la o organizație particulară necesară pentru contracte de servicii
completare DUAE
Pentru contractele de achiziție de lucrări: executarea de lucrări de tipul specificat
Operatorul economic ofertant va prezenta experienta similara
Ofertantul va demonstra ca a prestat servicii similare-minim un contract de prestari servicii de regenerarea padurilor, servicii in pepiniere silvice, servicii de recoltare si prelucrare conuri si seminte sau contract de furnizare material forestier de reproducere care poate fi utilizat in scopuri forestriere insotite de documente doveditoare din maxim ultimii 3 ani(2024,2025,2026).
Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 160,044.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (10 zile rămase)
- Locație
- Orș. Voluntari, Ilfov
- CPV
- 77200000-2 - Servicii pentru silvicultură
- Categorie
- Grădinărit & Spații Verzi
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- SCN1179311
- Tip procedură
- Procedura simplificata
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.