Acord cadru - Servicii de pază, monitorizare si transport valori pentru sediile structurilor din cadrul DGRFP Galati
Autoritate contractantă: DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI
„Acord cadru - Servicii de pază, monitorizare si transport valori pentru sediile structurilor din cadrul DGRFP Galati” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Galați, județul Galați, de către DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE GALATI. Bugetul estimat este Max: RON 5,100,048.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 28 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Acord cadru - servicii de pază, monitorizare și transport valori pentru sediile structurilor subordonate DGRFP Galati pe o durata de 36 luni.
Termenul de solicitare clarificari de la I.3. (15 zile). De asemenea, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 10 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Condiții de participare
Motive excludere privind situația operatorului economic:
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Incalcarea obligatiilor in domeniul legislatiei de mediu
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Incalcarea obligatiilor in domeniul legislatiei muncii
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Incalcarea obligatiilor in domeniul legislatiei sociale
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Acorduri cu alti operatori economici care vizeaza denaturarea concurentei
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achizitii publice
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
implicare directa sau indirecta in pregatirea acestei proceduri de achizitii publice
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
incetare anticipata, daune-interese sau alte sanctiuni comparabile
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Activitățile economice sunt suspendate
Activitatile economice
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Faliment
Falimentul
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Insolvență
Insolventa
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Active administrate de lichidator
Active administrate de lichidator
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Stituatii similare, in temeiul legislatiei nationale, cum ar fi falimentul
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Concordat
concordat preventiv
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Abaterea profesională gravă
Vinovat de comiterea unei abateri profesionale grave
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri
vinovat de interpretare eronata, nedivulgare de informatii, incapacitate de a furniza documentele necesare si obtinere de informatii confidentiale referitoare la aceasta procedura.
Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor:
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Înregistrare într-un registru comercial
F.1) pentru demonstrarea capacitatii de exercitare a activităţii profesionale:
- Se va prezenta Certificatul Constatator emis de Oficiul Naţional al Registrului Comerţului, care să ateste că ofertantul este abilitat să desfăşoare activităţi similare celor ce fac obiectul prezentei achiziţii (obiectul contractului trebuie să aibă corespondent în codul CAEN din certificatul constatator emis de ONRC). Informaţiile cuprinse în acesta trebuie să fie reale/actuale la momentul prezentării.
Notă: Certificatul constatator poate fi prezentat în original, copie legalizată, fotocopie certificată "conform cu originalul" (formula specifică poate fi efectuată olograf sau prin aplicarea unei ştampile conţinând această menţiune, însuşită prin semnătura reprezentantului abilitat să depună documentele şi prin ştampila operatorului economic) sau emis în formă electronică, având încorporată, ataşată sau logic asociată semnătura electronică extinsă (Notificare ONRC – Serviciul InfoCert_AC_0). .
In cazul unei asocieri documentul trebuie prezentat de fiecare asociat, pentru partea de contract pe care o realizează.
- Pentru persoane juridice/fizice străine: În cazul ofertanţilor de altă naţionalitate decât cea română, documente edificatoare privind obiectul de activitate al ofertantului (conform art.173 din Legea nr.98/2016) vor fi transmise în limba de origine, însoţite de traducerea autorizată a acestora în limba română.
Modalitatea de îndeplinire: Se va completa Documentul Unic de Achizitii European (DUAE) de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire cu informațiile aferente situației lor. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC sau, în cazul ofertanților străini, documentele echivalente emise în țara de rezidență, urmează sa fie prezentate, la solicitarea AC, doar de către ofertantul clasat pe primul loc.
Pentru loturile: 1,2,3,4,5
Autorizație sau apartenență la o organizație particulară necesară pentru contracte de servicii
-Se va prezenta Licența de funcționare, eliberată de I.G.P.R. conform Legii nr.333/2003, valabilă la data deschiderii ofertelor. Dacă pe parcusul derulării procedurii și/sau acordului – cadru/ contractelor subsecvente expiră perioada de valabilitate a licenței, ofertantul/ prestatorul este obligat să prezinte autorității contractante noua licență valabilă.
Modalitatea de îndeplinire: Se va completa Documentul Unic de Achizitii European (DUAE) de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire cu informațiile aferente situației lor. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv Licența de funcționare sau, în cazul ofertanților străini, documentele echivalente emise în țara de rezidență, urmează sa fie prezentate, la solicitarea AC, doar de către ofertantul clasat pe primul loc.
Loturile: 1,2,3,4,5
Pentru contractele de achiziție de servicii: executarea de servicii de tipul specificat Pentru loturile:1, 2, 3, 4, 5
F.2 pentru demonstrarea capacităţii tehnice şi profesionale :
- Experienţă similară - declaraţia privind lista principalelor prestări de servicii similare din ultimii 3 ani, raportate la data limita de depunere a ofertelor, continând: valori, perioade de livrare, beneficiari, indiferent dacă aceştia din urmă sunt autorităţi contractante sau clienţi privaţi.
Modalitatea de îndeplinire: Se va completa Documentul Unic de Achizitii European(DUAE). Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificate/ documente emise sau contrasemnate de o autoritate contractantă ori de clientul beneficiar, urmează sa fie prezentate la solicitarea AC, doar de către ofertantul clasat pe primul loc.
Informații suplimentare
”Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 5,100,048.00
- Termen limită
- 28 septembrie 2026 (28 zile rămase)
- Locație
- Galați, Galați
- CPV
- 79713000-5 - Servicii de pază
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- CN1095903
- Tip procedură
- Licitatie deschisa
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Contabilitate & Juridic în Galați
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.