Acumulatori Arena Nationala
Autoritate contractantă: COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.
„Acumulatori Arena Nationala” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru București, județul București, de către COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 69,822.90. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția produselor este necesara exclusiv pentru indeplinirea obligatiilor asumate prin contractul avand ca obiect „Servicii de mentenanta preventiva-corectiva, exploatare curenta si operare la evenimente a sistemelor din cadrul Stadionului Arena Națională”.
Condiții referitoare la contract
Perioadă livrare produse: maxim 10 zile calendaristice de la emiterea comenzii scrise de către Autoritatea contractantă, termen asumat de către ofertantul câştigător prin propunerea tehnică.
Livrarea produselor se va face pe bază de comandă, la adresa menționată în comandă, Depozit str. Soldat Gheţu Anghel nr. 1, sector 3, Bucureşti, incintă COMAT ELECTRO.
0fertantul va transmite si fisele tehnice ale produselor.
PRODUSELE VOR FI FURNIZATE DUPĂ TRANSMITEREA UNEI COMENZI FERME DIN PARTEA COMPANIEI MUNICIPALE ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.
Plata se va efectua prin OP în maxim 30 zile de la data primirii facturii.
În cazul în care, Furnizorul nu își îndeplinește la termen obligațiile asumate sau le îndeplinește necorespunzător, atunci Autoritatea contractantă are dreptul de a percepe dobânda legală penalizatoare prevăzută la art. 3 alin. 2^1 din O.G. nr. 13/2011 privind dobânda legală remuneratorie și penalizatoare pentru obligații bănești, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale în domeniul bancar, cu modificările și completările ulterioare. Dobânda se aplică la valoarea produselor care nu au fost furnizate, pentru fiecare zi de întârziere, dar nu mai mult de valoarea achiziției. Prețul ofertei va fi exprimat fără TVA. Produsele vor corespunde caracteristicilor tehnice menționate. Toate costurile sunt incluse în prețul ofertei.
Întrucât nu este o achiziție lotizată, se vor analiza doar ofertele care cuprind toate serviciile solicitate în cadrul anunțului. Ofertantul nu are dreptul, în cadrul aceleiași achiziții, conform art. 47 din HG nr. 395/2016 să depună două sau mai multe oferte, sub sancțiunea excluderii din competiţie a tuturor ofertelor în cauză.
Condiții de participare
Prețul va fi exprimat în LEI, în cifre cu două zecimale, incluzând livrarea, transportul, manipularea, încărcarea, descărcarea acestora, alte taxe dacă este cazul (ex. taxă de acces zonă). Furnizorul are obligația de a garanta că produsele corespund cu cerințele din cuprinsul anunțului. Oferta va conține și următoarele elemente: termen de livrare de la primirea comenzii, loc de livrare, valabilitate ofertă (minim 30 de zile), modalitate de plată. Oferta va respecta toate cerințele solicitate și va fi însoțită de datele de identificare ale societății. Oferta se va transmite prin e-mail, la adresa: achizitii@cmeb.ro și achiziții@energeticaservicii.ro, până la data și ora limită precizate în anunțul de publicitate. Ofertantul va prezenta: propunerea tehnică (prezentarea caracteristicilor produselor care fac obiectul achiziției), propunerea financiară în lei fără TVA (preț unitar/produs și valoarea totală - se va oferta după modelul documentului “lista de cantități și specificații tehnice”); Toate documentele constitutive ale ofertei vor fi semnate de reprezentantul legal al ofertantului.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut al ofertei, fără a depăși valorea estimată a achiziției, cu respectarea condițiilor de participare și a caracteristicilor tehnice și comerciale solicitate. Criteriul de atribuire se aplică numai ofertelor care îndeplinesc cerinţele tehnice impuse.
Informații suplimentare
În cazul în care două sau mai multe oferte admisibile sunt clasate pe primul loc cu prețuri egale, autoritatea contractantă va solicita reofertarea, în vederea departajării ofertelor în cauză. Achizitorul are deplina decizie în selectarea ofertantului câștigător, fără a fi obligat să prezinte justificări celorlalți ofertanți participanți la acțiunea de achiziție a produselor definite mai sus. Eventualele răspunsuri la solicitările de clarificări adresate vor fi publicate pe site-ul https://energeticaservicii.ro, la rubrica Achizitii si licitatii publice – Proceduri in desfasurare. Pentru alte informații ne puteți contacta la adresa de e-mail: achizitii@cmeb.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 69,822.90
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 31430000-9 - Acumulatori electrici
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546313
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
Instalații & Reparații în București
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.