BizzLink
Se încarcă...

amestecator cu palete interschimbabile-1 bucata

Autoritate contractantă: SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR

„amestecator cu palete interschimbabile-1 bucata” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru județul Bihor, de către SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR. Bugetul estimat este Max: RON 3,123.97. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

amestecator cu palete interschimbabile-1 bucata
Agitator mecanic vertical cu palete interschimbabile
Cerințe minime obligatorii
Caracteristică
Cerință minimă
Tip Agitator mecanic vertical de laborator farmaceutic
Capacitate de agitare minimum 5 L pentru apă
Domeniu turație minimum 50–2.200 rpm
Reglarea vitezei continuă/variabilă
Afișare turație afișaj digital LED sau echivalent
Motor Motor durată lungă de viață, să nu necesite întreținere și să fie rezistent la explozii ( de ex.: fără perii - brushless)
Cuplu minimum 40 N·cm
Vâscozitate maximă Aprox. 10.000 mPa·s
Protecție protecție la suprasarcină și blocare
Mandrină compatibilă cu arbori/palete interschimbabile
Alimentare 220–240 V, 50/60 Hz sau echivalent compatibil
Putere aproximativ 70 W sau echivalent funcțional
Garanție și serviciu de mentenanță Garanția minim 24luni și serviciu de mentenanță pe perioada garanției
Agitatorul trebuie să permită utilizarea unor palete/arbori interschimbabili pentru preparate cu vâscozitate medie și mare.
Accesorii minime incluse
Echipamentul va fi livrat cu minimum:
• 1 × paletă tip Anchor, adecvată pentru preparate cu vâscozitate medie și mare;
• 1 × paletă tip Spiral, adecvată pentru preparate cu vâscozitate medie și mare;
• 1 × paletă tip Blade/Paddle, adecvată pentru amestecarea probelor de laborator;
• toate elementele necesare pentru montarea și utilizarea paletelor.
Denumirile de mai sus descriu tipul și funcția accesoriilor, nu obligă ofertantul la o anumită marcă sau la anumite coduri comerciale.

Condiții referitoare la contract

FURNIZARE, INSTALARE SI PUNERE IN FUNCTIUNE se va face la SPITAL,str.Corneliu Coposu nr.12 Farmacie in maxim 30 de zile de la comanda - transportul este asigurat de furnizor
Plata la 60 de zile de la receptia produsului; Termen de livrare 30 de zile de la emiterea comenzii; Garantie tehnica pentru produse de minim 24 luni;

Condiții de participare

Postarea in SICAP pana la data de 08.09.20269 ora 10:00 a produselor cu denumirea EXACTA : amestecator cu palete interschimbabile pentru Spitalul Judetean Bihor

Criterii de atribuire

pretul cel mai scazut - conform caiet de sarcini

Informații suplimentare

pentru informatii suplimentare numarul de telefon: 0749 058 106 (Bibart Cosmin)

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 3,123.97
Termen limită
08 septembrie 2026 (6 zile rămase)
Locație
Bihor
CPV
38436800-8 - Omogenizatoare cu lame rotative
Categorie
Sănătate & Wellness
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546294
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.