BizzLink
Se încarcă...

APA MINERALA

Autoritate contractantă: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01158

„APA MINERALA” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria HoReCa, pentru Miercurea Ciuc, județul Harghita, de către Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01158. Bugetul estimat este Max: RON 17,736.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Furnizare Apă minerală - 1000 litri apă minerală plată în recipienți de 1 litru.
-1400 litri apă minerală carbogazoasă în recipienți de 1 litru.
-2400 litri apă minerală carbogazoasă în recipienți de 2 litri.

Condiții referitoare la contract

Oferta trebuie să includă valoarea totală pentru Furnizare Apă minerală - conform anunțului de publicitate. Livrarea se va face la adresa: str. General Virgil Badulescu nr.2 Miercurea Ciuc Jud. Harghita. Termenul de livrare este de 5 zile lucrătoare de la data transmiterii comenzii în platforma SEAP. Ofertantul declarat câștigător are obligația de a publica în platforma SEAP produsele, precum și obligația de a emite factura electronică prin intermediul sistemului național privind factura electronică RO e-Factura. Plata se va efectua prin ordin de plată (OP), în contul deschis la Trezoreria Statului, în termen de 45de zile calendaristice de la data recepției produselor, după caz, și a emiterii facturii electronice.

Condiții de participare

Conform anunțului de publicitate. Ofertele se transmit pe adresa de email: unitatea01158@gmail.com, sau um_01158_miercureaciuc@forter.ro. Oferta va conține prețul unitar al produselor, precum și valoarea totală fără TVA. Pretul va fi exprimat în lei, fără TVA conținând și taxa SGR cu maximum două zecimale. Propunerea tehnică va conține specificațiile produselor ofertate, din care să rezulte îndeplinirea cerințelor minime din anunțul de publicitate și din documentele atașate acestuia. Oferta depusă trebuie să îndeplinească în totalitate specificațiile tehnice minime obligatorii, așa cum au fost acestea stabilite prin anunțul de publicitate și documentele atașate. Oferta va include descrierea completă a produselor ofertate (marca, tipul, caracteristicile, specificații tehnice, etc). Oferta va avea caracter ferm și obligatoriu din punct de vedere al conținutului, pe toată perioada de valabilitate. Valabilitatea ofertei trebuie să fie de minimum 30 de zile. Operatorul economic care nu va oferta întreaga cantitate de produse nu i se va lua în considerare oferta.

Criterii de atribuire

Criteriul de atribuire este "prețul cel mai scăzut", stabilirea ofertei câștigătoare urmând a se realiza prin compararea prețurilor prezentate în cadrul ofertelor admisibile. Pentru stabilirea ofertei câștigătoare se va avea în vedere prețul ofertat pentru pachetul de produse, urmând a fi declarat câștigător ofertantul care prezintă cel mai mic preț și ale cărui produse îndeplinesc cerințele stabilite în prezentul anunț de publicitate.

Informații suplimentare

Ofertele primite după data și ora specificate nu vor fi luate în considerare.. Achizitorul are deplină libertate de decizie în selectarea ofertantului câștigător, fără a fi obligat să prezinte justificari celorlalți ofertanți participanți. Autotitatea contractantă nu are obligația de a face comunicări scrise. Prezentei achiziții nu i se aplică prevederile referitoare la soluționarea contestațiilor de către CNSC, întrucât achiziția directă nu reprezintă o procedură de atribuire a unui contract de achiziție publică.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 17,736.00
Termen limită
04 septembrie 2026 (4 zile rămase)
Locație
Miercurea Ciuc, Harghita
CPV
15981000-8 - Apă minerală
Categorie
HoReCa
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546130
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

HoReCa în Miercurea Ciuc

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.