Aparate portabile de detectie multigaz, CR 46719
Autoritate contractantă: Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.
„Aparate portabile de detectie multigaz, CR 46719” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru Sector 1, județul București, de către Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 36,300.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 14 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Aparate portabile de detectie multigaz, conform Caiet de sarcini si propunere de contract anexate.
Condiții referitoare la contract
Conform Caiet de sarcini si propunere de contract anexate.
Condiții de participare
Ofertantul va depune urmatoarele documente - Oferta tehnica, oferta financiara, Declaratie pe proprie raspundere privind incadrarea / neincadrarea in prevederile art. 52 din OUG 109 / 2011 (Formular atasat) si propunerea de contract acceptata. Oferta tehnica va fi intocmita in conformitate cu cerintele solicitate prin caietul de sarcini si Anexa A. Oferta financiara va fi intocmita in lei, la care se adauga cota legala de TVA ; Oferta financiară va fi prezentată astfel:
- preț unitar aparate portabile detecție multigaz;
- tarif servicii calibrare și tarif servicii etalonare pentru 24 luni (se vor efectua 5 sesiuni de calibrare/aparat, respectiv 3 sesiuni de etalonare/aparat). Tarifele ofertate vor conține toate costurile necesare prestării serviciilor, inclusiv transportul aparatelor de la FCN Pitesti (adresa Mioveni, str. Campului, nr. 1, jud. Arges) la sediul prestatorului și returnarea acestora la FCN.
Oferta va avea o valabilitate de minim 30 de zile; Limba de redactare a ofertei: Romana Alte conditii: Precizarea documentelor insotitoare si contul bancar (exclus Trezorerie); Plata: OP cu scadenta in maxim 30 zile de la semnarea documentelor de receptie; Termen de livrare/ prestare servicii : conform pct. 5 din CS;.Termen de garantie: conform pct. 10 din CS.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut.
Informații suplimentare
Solicitarile de clarificari pot fi transmise pana la data de 09.09.2026, ora 23:30, pe adresa de e-mail: roxana.stanciugel@nuclearelectrica.ro. Ofertele se vor transmite pana la data de 14.09.2026, ora 23:30 pe adresa de e-mail: roxana.stanciugel@nuclearelectrica.ro. Documentul anexat la prezentul Anunt include: Caiet de sarcini, Propunere de contract si Formular - Declaratie conform art. 52 din OUG109 / 2011.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 36,300.00
- Termen limită
- 14 septembrie 2026 (12 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 38431100-6 - Detectoare de gaz
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546584
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.