BizzLink
Se încarcă...

Articole de catering

Autoritate contractantă: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02214

„Articole de catering” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sector 5, județul București, de către Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02214. Bugetul estimat este Max: RON 42,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Unitatea Militara 02214 Bucuresti achizitioneaza urmatoarele materiale de unica folosinta:
1) Caserole cu capac cu 3 compartimente pentru felul 2, cu capacitatea de 400-500g= 20000 bucati.
2) Set tacamuri de unica folosinta ambalat (lingura, furculita, cutit, servetel)= 20000 bucati.
3) Pahare de unica folosinta, din carton, cu capacitatea de 250ml = 30.000 bucati.
4) Scobitori din lemn ambalate individual in cutie de 500 bucati= 6 cutii
5) Bol supa cu capac, cu capacitatea de 350 ml = 20000 bucati.

Condiții referitoare la contract

Livrările se vor efectua între orele 09,00-15,00 la adresa Strada Antiaeriana nr 6-8, sector 5, București. Intră în evaluare produsele care respectă întrutotul specificațiile tehnice din punct de vedere tehnic, CONFORM NORMELOR IN VIGOARE. Produsele care nu corespund solicitărilor tehnice vor fi înlocuite de ofertant fără cheltuieli suplimentare în sarcina achizitorului, la cererea acestuia, în termen de 48 de ore de la constatarea acestor neconformități, chiar și în cazul în care acestea au fost recepționate inițial. Livrările se vor efectua într-o singura tranșă și vor fi finalizate în termen de maxim 5 zile lucrătoare de la momentul lansării și acceptării comenzii prin intermediul SICAP. Livrarile vor fi efectuate cu mijloace de transport care pot garanta păstrarea calității și proprietăților produselor pe toata durata transportului acestora. Prin opțiunea furnizorului de livrare a produselor prin intermediul firmelor de curierat, acesta își dă acordul ca va accepta fără rezerve constatările comisiei/persoanei desemnate cu recepția produselor, și va înlocui produsul/produsele constatate a fi neconforme.
- termen de plata: prin ordin de plată în 30 zile de la emiterea facturii după recepția finală a întregii cantități. - produsele vor fi însoţite de următoarele documente: - factura: - certificat de calitate, declaraţie de conformitate, certificate de garantie dupa caz.

Condiții de participare

Deținere cont deschis la Trezorerie;
- Pentru a nu exista neconcordanțe între produsele ofertate și cele ce vor fi livrate precum și pentru o mai bună informare asupra produselor ce vor fi achiziționate, ofertantul va prezenta poze/ fișe tehnologice ale produselor ofertate, la solicitarea A.C. Oferta va fi transmisă pe adresa de e-mail: achizitii02214@forter.ro/ achizitii02214@yahoo.com; Va fi transmisă o singură ofertă pentru toate produsele ce se intenționează a fi achiziționate. Mail-ul transmis va avea drept subiect, la rubrica "Subiect" din secțiunea mailului configurat, numarul anunțului pentru care se dorește să se depună ofertă. Datorită unui flux foarte ridicat de mailuri primite, autoritatea contractantă nu este răspunzătoare pentru neluarea în considerare a mailurilor/ofertelor care nu îndeplinesc condiția menționată anterior. Ofertantul va specifica că se obligă sa respecte termenele de livrare solicitate de autoritatea contractantă menționate în anunț. În cadrul ofertei, se va menționa obligatoriu termenul de livrare al produselor. Perioada de valabilitate a ofertei= 30 de zile. În cazul în care A.C. consideră necesar sa transmită solicitări de clarificări cu privire la ofertele depuse, ofertanții sunt obligați să raspundă până la termenul limita indicat, sub sancțiunea respingerii ofertei în cazul în care ofertanții nu răspund în termenul limită.
- Ofertantul declarat câștigător va raspunde de calitatea produselor furnizate

Criterii de atribuire

Pretul cel mai scazut/ pachet.

Informații suplimentare

Persoana de contact Anamaria Nita 0741540378.
- ofertele depuse trebuie să cuprindă toate produsele solicitate pe adresa de e-mail achizitii02214@forter.ro/ achizitii02214@yahoo.com şi vor conține obligatoriu specificațiile tehnice, cantitatea ofertata, prețul unitar și valoarea.
- ofertele care nu reflectă cantitatea solicitată și care nu respectă cerințele și specificațiile tehnice vor fi considerate neconforme și vor fi respinse.
- în ofertă se va menţiona și o persoană de contact responsabilă pentru oferta transmisă şi un număr de telefon la care să poată fi contactată.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 42,000.00
Termen limită
08 septembrie 2026 (4 zile rămase)
Locație
Sector 5, București
CPV
39222000-4 - Articole de catering
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546804
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.