bunuri materiale
Autoritate contractantă: Unitatea Militara 01369 Cluj-Napoca
„bunuri materiale” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Cluj-Napoca, județul Cluj, de către Unitatea Militara 01369 Cluj-Napoca. Bugetul estimat este Max: RON 2,400.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
U.M. 01369 intentioneaza să achiziționeze următoarele produse:
2 buc. pompa transfer motorina cu certificat de etalonare metrologica, cu urmatoarele caracteristici:
pompa electrica de transfer motorina, 60l/min., cu contor mecanic cu 4 cifre si filtru decantor, cu certificat de etalonare metrologica; alimentare 220V, putere 550W/2800rot/min; presiune max de 3 bar; absortie min 5 m; autoamorsare si declansare automata la preaplin; furtun aspirare min 2 m, cu insertie sarma; furtun evacuare min. 4 m, cu insertie sarma; pistol aluminiu.
Livrare: 1 buc la Prundu Bargaului si 1 buc. la Brasov.
Condiții referitoare la contract
Plata se face pe baza facturii electronice, prin virament, in cont deschis la trezoreria statului, dupa receptia produselor in maxim 30 zile. 2. Factura se va emite electronic si se va transmite prin sistemul national privind factura electronica RO e-Factura. 3. Livrarea produselor la locatiile de livrare specificate, prin grija si pe cheltuiala furnizorului.
Condiții de participare
Oferta va contine obligatoriu informatii referitoare la: indeplinirea cerintelor tehnice prin prezentarea fiselor tehnice a produselor ofertate. 1. Termenul de livrare 5 zile calendaristice de la data intocmirii comenzii. Datele de identificare ale societatii si persoana de contact . 2. Se vor lua in calcul doar ofertele, transmise pe adresa um01369achizitii@forter.ro sau prin fax la nr. 0264/450.532 in termenul limita stabilit. 3. Operatorul economic trebuie să aibă cont în trezorerie. 4. Operatorul economic trebuie sa utilizeze sistemul national privind factura electronica RO e-Factura
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este pretul cel mai scazut pentru intreg pachetul. 2. Pretul va include toate costurile platibile de catre achizitor. 3. Ofertele care nu corespund tehnic se resping si nu vor fi evaluate financiar.
Informații suplimentare
Prezenta nu constituie un angajament de cumparare din partea noastra. Livrarile se vor efectua in baza unor comenzi ferme, transmise ulterior declararii ofertantului castigator.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 2,400.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Cluj-Napoca, Cluj
- CPV
- 42122180-5 - Pompe de combustibil
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1544380
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Cluj-Napoca
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.