BizzLink
Se încarcă...

BUTUC YALA

Autoritate contractantă: Directia Generala de Politie Locala si Control a Municipiului Bucuresti

„BUTUC YALA” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru București, județul București, de către Directia Generala de Politie Locala si Control a Municipiului Bucuresti. Bugetul estimat este Max: RON 300.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Descriere contract
Propunerea tehnică se va completa Formularul nr. 4
va fi elaborată astfel încât aceasta să respecte în totalitate cerințele prevăzute în specificațiile tehnice și va fi întocmită astfel încât să asigure posibilitatea verificării corespondenței cu prevederile acestora (fiecare cerinta in parte din specificatiile tehnice se va specifica ca fiind indeplinita pentru ca oferta sa fie considerata conformă). Cerintele impuse prin specificațiile tehnice vor fi considerate ca fiind minimale și obligatorii. În cazul în care oferta nu respectă toate cerințele prevăzute în specificațiile tehnice, va fi respinsa ca neconformă de catre comisia de evaluare a ofertelor.
Propunerea financiară se va completa Formular 3 și Anexa 3.1.
Prețurile unitare depuse în ofertă sunt fixe pe toată perioada derulării achiziției.
Preţurile vor include toate cheltuielile, taxele, impozitele, contribuțiile legale de orice natură în legatură cu obiectul contractului şi trebuie să acopere toate costurile descrise în specificațiile tehnice.
Operatorii economici vor prezenta următoarele documente:
- informații generale (Formular 1)
- declarație privind evitarea conflictului de interese potrivit art.59 și 60 din Legea nr.98/2016 cu modificările și completările ulterioare (Formular 2)
- certificatul ONRC din care să reiasă că operatorul economic este autorizat, conform Legii nr.265/2022, pentru livrarea produselor care fac obiectul achizitiei

Condiții referitoare la contract

Factura va fi emisă prin sistemul național privind factura electronică RO e-Factura, potrivit art.II din Legea nr.139/2022 pentru aprobarea OUG nr.120/2021 privind administrarea, funcționarea și implementarea sistemului național privind factura electronica RO e-Factura și factura electronică în România, iar plățile în favoarea furnizorului se vor efectua în termen de 30 de zile de la înregistrarea facturii la sediul beneficiarului. Plata se va face prin virament bancar din bugetul alocat instituției, prin trezorerie.
Furnizarea produselor se va face pe bază de comandă fermă, iar termenul de livrare va fi de maxim 10 zile lucrătoare de la acceptarea comenzii ferme de către furnizor.

Condiții de participare

Ofertele se vor transmite până în data de 07.09.2026 ora 12:00, prin e-mail achizitii.investitii@plmb.ro sau la sediul Direcției Generale de Poliție Locală și Control a Municipiului București – Bulevardul Libertății nr.18, Bl.104, sector 5, București. Ofertele transmise la alt e-mail decât cel anterior menționat nu vor fi luate în considerare.

Criterii de atribuire

prețul cel mai scăzut

Informații suplimentare

În situația în care se constată ca ofertele clasate pe primul loc au preturi egale, autoritatea contractantă va solicita noi oferte de pret.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 300.00
Termen limită
07 septembrie 2026 (4 zile rămase)
Locație
București, București
CPV
44520000-1 - Broaște, chei și balamale
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
03 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546484
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 03 septembrie 2026

Renovări & Construcții în București

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.