BizzLink
Se încarcă...

Cartușe pentru imprimante -DGASPC Gorj

Autoritate contractantă: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Gorj

„Cartușe pentru imprimante -DGASPC Gorj” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru județul Gorj, de către Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Gorj. Bugetul estimat este Max: RON 3,090.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Livrarea produselor se va face într-o tranșă, fără costuri suplimentare, la sediul CSCCD Tg Jiu, str. Dumbrava, nr.34, 0745231106, în termen de maxim 5 zile de la transmiterea comenzii;

Condiții referitoare la contract

 OBLIGAȚIILE FURNIZORULUI:
-să furnizeze produsele specificate în ofertele detaliate pentru cartușe compatibil ,compatibil premium conform comenzilor și cu respectarea specificaţiilor tehnice si certificarilor(ISO-9001,ISO-14001,ISO-19752,ISO-19798,ISO/IEC-24711.
Cartușele compatibile trebuie să fie premium și din componente noi 100%, nu reumplut sau remanufacturat, însoțite de declarația de conformitate sau declarație de conformitate UE (pentru produsele din afara Uniunii Europene) emisă de producător sau reprezentantul său autorizat stabilit în cadrul Uniunii /certificate de calitate si certificate de garanție (garanția este de 12 luni din data livrării ) emise de producător. Documentele vor fi prezentate în limba română sau traduse de un traducător autorizat.
- să prezinte o declarație completată de producătorul produselor prin care acesta declara ca produsele marca_______(echivalent) sunt produse noi, de ultima generatie, nereîncarcate, neremanufacturate si ca in procesul de fabricatie al produselor marca ________ (echivalent) nu se folosesc cartuse goale de tip OEM. Capacitatea cartuselor va fi declarată în conformitate cu standardul utilizat de catre producatorii cartuselor OEM, acesta fiind etalon;

Condiții de participare

Achizitorul se obligă:
1. să achiziţioneze produsele în cantitățile solicitate în prezentul anunț de participare, conform formularelor nr. 1 și nr. 2 ;
2. să efectueze recepția produselor furnizate și să întocmească documentele corespunzătoare, notificând furnizorul în cazul în care acestea nu corespund cantitativ sau calitativ, în termen de o zi lucrătoare de la constatare ;
3. să plătească produsele furnizate.
Plata se face cu ordin de plată, în cont de trezorerie, conform art. 6 din Legea nr. 72/2013, respectiv în maxim 30 de zile calendaristice de la data efectuării recepţiei și înregistrării facturii în contabilitate, respectiv de la data remedierii tuturor deficiențelor constatate.
Preţul unitar ofertat/perioadă este ferm şi nu se ajustează.

Criterii de atribuire

Preţul cel mai scăzut.

Informații suplimentare

Ofertantului declarat câștigător în urma aplicării criteriului de atribuire a contractului, i se va solicita postarea ofertei în catalogul electronic SEAP, în termen de 1(una) zi lucrătoare.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 3,090.00
Termen limită
04 septembrie 2026 (2 zile rămase)
Locație
Gorj
CPV
30192113-6 - Cartușe de cerneală
Categorie
IT & Software
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546444
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.