BizzLink
Se încarcă...

Centrala termică (inclusiv montare şi punere în funcțiune) pt. Judecătoria Dorohoi

Autoritate contractantă: Tribunalul Botosani

„Centrala termică (inclusiv montare şi punere în funcțiune) pt. Judecătoria Dorohoi” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Botoșani, județul Botoșani, de către Tribunalul Botosani. Bugetul estimat este Max: RON 246,280.99. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Tribunalul Botoșani, cu sediul în municipiul Botoșani, str. Maxim Gorki nr. 8, județul Botoșani, cod fiscal 4557919, în calitate de autoritate contractantă, intenționează să achiziționeze «Centrala termică (inclusiv montare și punere în funcțiune) pentru Judecătoria Dorohoi».
Cod CPV principal: 39715210-2 - Echipament de încălzire centrală.
Amplasamentul la care se va realiza furnizarea și instalarea este Judecătoria Dorohoi, municipiul Dorohoi, str. Poștei nr. 1, județul Botoșani.
Achiziția are ca obiect furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune, în regim «la cheie», a ansamblului de echipamente necesar modernizării centralei termice. Contractantul va preda o instalație completă, montată, reglată, testată, pusă în funcțiune și însoțită de toate documentele necesare exploatării legale și în siguranță.

Condiții referitoare la contract

Termenul maxim pentru elaborarea documentației tehnice de instalare, furnizare, demontare, instalare, probe, punere în funcțiune și predarea documentației finale este de 30 de zile lucrătoare de la data ordinului de începere. Durata contractului nu poate depăși data de 31 decembrie 2026.
Ofertantul desemnat câștigător va constitui o garanție de bună execuție în cuantum de 5% din prețul contractului fără TVA, în condițiile și la termenul prevăzute în contract.
Garanția minimă pentru echipamente și lucrările de montaj este de 24 de luni de la semnarea procesului-verbal de recepție finală fără obiecțiuni. Pe durata garanției, diagnosticarea, deplasarea, manopera, piesele, consumabilele și transportul necesare remedierii defectelor imputabile produselor sau execuției vor fi gratuite. Contractantul va confirma sesizarea și va începe intervenția în maximum 24 de ore de la notificare.

Condiții de participare

Operatorii economici trebuie să îndeplinească următoarele cerințe:
• să nu se afle în situațiile de excludere prevăzute la art. 164, art. 165 și art. 167 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare;
• să nu se afle într-o situație potențial generatoare de conflict de interese în sensul art. 59 și art. 60 din Legea nr. 98/2016 și să respecte obligațiile prevăzute la art. 51 din aceeași lege;
• să fie legal constituiți și să aibă înscrise și autorizate activități corespunzătoare obiectului contractului; pentru operatorii economici străini se acceptă documente echivalente emise în statul de stabilire;
• să dețină autorizațiile profesionale necesare pentru activitățile reglementate sau să indice entitățile autorizate care le vor executa, inclusiv pentru instalarea/montarea cazanelor și arzătoarelor, punerea în funcțiune și admiterea funcționării, precum și pentru eventualele intervenții asupra instalațiilor de gaze naturale ori electrice, după caz.
Operatorul economic trebuie să demonstreze că a realizat, în ultimii 3 ani anterior datei transmiterii solicitării de ofertă, cel puțin un contract având obiect similar celui care face obiectul prezentei achiziții.
Prin contract similar se înțelege un contract care a avut ca obiect furnizarea și instalarea, inclusiv punerea în funcțiune, a unei centrale termice sau a unei instalații termice similare, inclusiv lucrări/activități de modernizare, înlocuire, reabilitare sau extindere a unei centrale termice.
Contractul prezentat trebuie să fi inclus, în principal, activități de furnizare și instalare a echipamentelor, realizarea conexiunilor aferente, efectuarea probelor și reglajelor și punerea în funcțiune a instalației.
Nu se impune o valoare minimă a contractului prezentat pentru demonstrarea experienței similare.

Criterii de atribuire

Preţul cel mai scăzut

Informații suplimentare

Oferta se va depune la sediul instituţiei Tribunalului Botoşani din municipiul Botoşani, str. Maxim Gorki, nr. 8, camera nr. 402, sau se va transmite prin fax la numărul 0231/583674 sau prin e-mail la adresa alexandra.poede@just.ro Perioada de valabilitate a ofertei este de 30 zile de la termenul limită.de depunere a ofertei. In cazul transmiterii pe e-mail, dimensiunea maximă a ataşamentelor este 10MB.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 246,280.99
Termen limită
03 septembrie 2026 (3 zile rămase)
Locație
Botoșani, Botoșani
CPV
39715210-2 - Echipament de încălzire centrală
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
31 august 2026
Număr anunț
ADV1546112
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 31 august 2026

Renovări & Construcții în Botoșani

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.