Cercetare de piață privind achiziția de servicii de întocmire a documentației tehnico-economice – Studiu de fezabilitate și documente aferente pentru proiect de canalizare, conform ghid AFM
Autoritate contractantă: Comuna Perisani
„Cercetare de piață privind achiziția de servicii de întocmire a documentației tehnico-economice – Studiu de fezabilitate și documente aferente pentru proiect de canalizare, conform ghid AFM” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Perișani, județul Vâlcea, de către Comuna Perisani. Bugetul estimat este Max: RON 270,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Cercetare de piață privind achiziția de servicii de întocmire a documentației tehnico-economice – Studiu de fezabilitate și documente aferente pentru proiect de canalizare, conform ghid AFM
Condiții referitoare la contract
Prezentul anunt este supus condiți eisuspensive, respectiv semnarea contractului de finanțare. Plata către prestator va fi efectuată numai în situația semnării contractului de finanțare.
Condiții de participare
Serviciile solicitate constau în întocmirea Studiului de Fezabilitate (SF) și a documentelor aferente, necesare pregătirii și depunerii proiectului în vederea obținerii finanțării.
În funcție de cerințele programului de finanțare aplicabil, documentația va putea include, după caz:
elaborarea Studiului de Fezabilitate;
întocmirea documentațiilor și documentelor tehnice necesare;
elaborarea devizului general și a documentelor economice aferente;
întocmirea documentațiilor necesare obținerii avizelor și acordurilor solicitate;
elaborarea documentelor necesare depunerii cererii de finanțare;
întocmirea documentelor solicitate de autoritatea finanțatoare;
efectuarea eventualelor modificări/completări solicitate în etapa de evaluare a documentației, în limita serviciilor contractate;
alte documente și activități necesare pentru elaborarea unei documentații complete, în conformitate cu legislația aplicabilă și cu cerințele programului de finanțare.
2. Cerințe privind oferta
Operatorii economici/prestatorii interesați sunt invitați să transmită o ofertă care să cuprindă cel puțin:
descrierea serviciilor propuse;
valoarea totală a serviciilor, exprimată în lei, cu evidențierea TVA, după caz;
termenul estimat pentru realizarea documentației;
perioada de valabilitate a ofertei;
datele de identificare și datele de contact ale ofertantului;
experiența relevantă în elaborarea documentațiilor similare,
orice alte informații pe care ofertantul le consideră relevante.
Criterii de atribuire
Preetul cel mai scazut
Experienta in program AFM- proiecte implementate
Informații suplimentare
Prezentul anunț are exclusiv scopul de a realiza o cercetare de piață și nu reprezintă o procedură de atribuire și nici o invitație fermă de contractare. Publicarea anunțului nu generează în sarcina entității publicatoare nicio obligație de a încheia un contract și nu conferă ofertanților un drept la contractare.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 270,000.00
- Termen limită
- 03 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Perișani, Vâlcea
- CPV
- 79314000-8 - Studiu de fezabilitate
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546113
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.