Cetina brad (specia Abies Nordmanniana) - 30 tone
Autoritate contractantă: ECO URBIS CRAIOVA SRL
„Cetina brad (specia Abies Nordmanniana) - 30 tone” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru Craiova, județul Dolj, de către ECO URBIS CRAIOVA SRL. Bugetul estimat este Max: RON 150,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Cetina brad (specia Abies Nordmanniana) - 30 tone
Dimensiune ramura: min-30 cm , maxim 100 cm
Cetina de calitate superioara, care sa reziste o perioada indelungata fara sa ii cada acele;
Achizitie in baza referatului nr.31077/24.08.2026
Condiții referitoare la contract
Se va emite comanda ferma din SEAP si se va semna un ct de furnizare. Plata produselor se va realiza in termen de 30 zile de la emiterea facturii fiscale.
Condiții de participare
Oferta tehnica si oferta financiara. Transportul produselor se va realiza de catre furnizor cu titlu gratuit in locatia indicata de achizitor. Livrare - interval 12.10.2026-16.10.2026 la Serele din incinta Parcului Nicolae Romanescu din Craiova Nota! Ofertantul are obligatia de a fi pregatit din punct de vedere al stocului sa livreze intreaga cantitate ceruta de catre autoritatea contractanta prin comanda ferma. In cazul in care ofertantul nu poate onora cantitatile contractate, autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a cere daune interese in cuantum de 100% din contravaloarea cantitatilor neonorate. Se va semna un contract de furnizare conform draftului atasat.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Autoritatea contractanta va initia cumpararea directa in SEAP (numai dupa evaluarea tehnica si financiara a ofertelor complete primite) cu operatorul economic care respecta toate cerintele si conditiile prevazute de prezentul anunt si care ofera pretul cel mai scazut pentru produsul/ele ce fac obiectul achizitiei. In cazul in care operatorul economic ales nu accepta, in termenul legal, conditiile achizitiei initiate, autoritatea contractanta se va adresa operatorului economic clasat pe urmatorul loc, in ordinea crescatoare a pretului. Autoritatea contractanta va transmite comunicari cu privire la atribuire, decat in baza unei solicitari ferme. Atribuirea este publica prin intermediul SEAP. La finalizarea achizitiei prin intermediul catalogului electronic se va semna un contract de furnizare. Toate cerintele tehnice si de participare sunt mentionate in corpul prezentului anunt de publicitate. Nota: Valoarea financiara notata de AC este una estimativa.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 150,000.00
- Termen limită
- 02 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Craiova, Dolj
- CPV
- 03400000-4 - Produse de silvicultură și de exploatare forestieră
- Categorie
- Grădinărit & Spații Verzi
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546040
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Grădinărit & Spații Verzi în Craiova
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.