Conectica IT&C- UTP
Autoritate contractantă: Direcția Generală de Protecție Internă
„Conectica IT&C- UTP” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Sector 6, județul București, de către Direcția Generală de Protecție Internă. Bugetul estimat este Max: RON 47,800.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul contractului îl constituie achiziționarea de: Bunuri de resort IT&C specifice conecticii IT&C prin mediu de tip cupru UTP, conform cerințelor din Specificațiile tehnice anexate la prezentul anunț.
Condiții referitoare la contract
Valabilitate ofertă: 30 de zile de la data limită stabilită pentru depunerea ofertei. Ofertele vor fi transmise autorității contractante pe adresa de e-mail: achizitii@dgpi. Oferta trebuie să fie fermă. ATENȚIE!!! Prețul va fi exprimat în lei fără TVA, cu maxim două zecimale. Termen de plată: maxim 30 de zile calendaristice, de la primirea facturii fiscale, în contul de TREZORERIE al operatorului economic declarat câștigător, prin OP, din contul de virament al achizitorului, în conformitate cu Legea nr.72/2013 privind măsurile pentru combaterea întârzierii în executarea obligațiilor de plată a unor sume de bani rezultând din contracte încheiate între profesioniști și între aceștia și autorități contractante. Ofertanții vor prezenta în ofertă datele de identificare ale societății (denumire societate, CIF, adresă, cont Trezorerie).
Condiții de participare
Conform cerințelor din Specificatiile tehnice. Termen de livrare: maxim 10 zile lucrătoare de la transmiterea comenzii. Operatorii vor prezenta o descriere a produselor ofertate din care să rezulte îndeplinirea cerințelor din specificația tehnică. NU se acceptă OFERTE ALTERNATIVE! Ofertele depuse după termenul limită vor fi excluse din cadrul procesului de analiză. Operatorul economic care va fi declarat câștigător are obligația să aibă/să-și deschidă un cont la trezoreria statului, în conformitate cu prevederile O.M.F.P. nr. 1.235/2003 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 146/2002 privind formarea și utilizarea resurselor derulate prin trezoreria statului, cu modificările și completările ulterioare. Operatorul economic care are alt statut juridic și nu are obligativitatea deschiderii unui cont de Trezorerie, va transmite contul bancar în care se va efectua plata și va prezenta documente justificative privind exceptarea de la deschiderea unui cont de Trezorerie. Valoarea estimată va fi maximală, iar ofertele care o vor depăși vor fi declarate inacceptabile. În valoarea totală a ofertei se vor include și costurile de transport. Se va lua în considerare asigurarea furnizării tuturor materialelor, accesoriilor necesare pentru instalarea și funcționarea în parametri optimi.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este „prețul cel mai scăzut/lot” și se aplică pentru ofertele declarate conforme și admisibile. Ofertele depuse după ora de închidere nu vor fi luate în considerare.
Informații suplimentare
Finalizarea achiziției se va realiza în SICAP. Alte informații necesare depunerii ofertei pot fi solicitate la adresa de mail: achizitii@dgpi.ro persoana de contact Alexandra Vasile.
ATENȚIE!!!!
Atașamentul emailului /Oferta nu va depăși dimensiunea de 10 mb per e-mail. Se acceptă mai multe e-mailuri.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 47,800.00
- Termen limită
- 02 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Sector 6, București
- CPV
- 32421000-0 - Cabluri de rețea
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546069
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.