Contract de furnizare lemne de foc pentru încalzirea sediilor de poliție în sezonul rece 2026-2027
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI VRANCEA
„Contract de furnizare lemne de foc pentru încalzirea sediilor de poliție în sezonul rece 2026-2027” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Grădinărit & Spații Verzi, pentru județul Vrancea, de către INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI VRANCEA. Bugetul estimat este Max: RON 262,730.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Inspectoratul de Politie Judetean Vrancea intentioneaza sa achizitioneze lemn de foc esențe tari la sediile subunităților de poliție de pe raza județului Vrancea, conform caiet de sarcini nr. 235683/27.08.2026.
Condiții referitoare la contract
Materialul lemnos va fi furnizat conform punctelor de consum din caietul de sarcini, în 30 de zile de la semnarea contractului. Plata se va face prin OP in contul de Trezorerie al furnizorului, in termen de 60 de zile de la data emiterii facturii și efectuarea recepției.Valabilitatea ofertei va fi de 120 de zile.
Condiții de participare
Oferta se va depune pe adresa de e-mail achizitii.ipjvn@yahoo.com, până la data de 11.09.2026, ora 16:00. Pretul ofertei va fi exprimat in lei, fara TVA. Ofertantul a cărui ofertă se clasează pe primul loc va fi înștiințat de acest lucru de către entitatea contractantă prin intermediul adresei de e-mail. Aceasta va fi postată de ofertant în catalogul electronic de produse/ servicii/ lucrări disponibil în SEAP/SICAP în vederea inițierii achiziției directe, în termen de două zile (lucrătoare) de la comunicarea prin e-mail. Riscul transmiterii documentelor cad în sarcina operatorului economic (art. 125 din H.G. 395/2016).
Achizitorul are deplină decizie în selectarea ofertantului câștigător, fără a fi obligat să prezinte justificări celorlalți ofertanți. Prezentei achiziții nu i se aplică prevederile referitoare la soluționarea contenstațiilor de către CNSC, achiziția directă nefiind o procedură de atribuire a unui contract de achiziție publică
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut/ obiectul achizitiei (în condițiile respectării cerințelor prezentului anunț de publicitate si a cerintelor tehnice). Nu se acceptă oferte parțiale.
Informații suplimentare
Contact: Serviciul Logistic – Ap. Hărăbor Nicușor 0772276141.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 262,730.00
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (10 zile rămase)
- Locație
- Vrancea
- CPV
- 03413000-8 - Lemn de foc
- Categorie
- Grădinărit & Spații Verzi
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546235
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.