contract furnizare
Autoritate contractantă: Institutul National de Cercetare-Dezvoltare Chimico Farmaceutica-I.C.C.F. Bucuresti
„contract furnizare” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru București, județul București, de către Institutul National de Cercetare-Dezvoltare Chimico Farmaceutica-I.C.C.F. Bucuresti. Bugetul estimat este Max: RON 4,100.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
1. PCA (Plate Count Agar), 3034-500g - 1 pachet:
Casein peptone... 5.0
Yeast extract.... 2.5
Dextrose....... 1.0
Agar.......15.0
Final pH 7.0 ±0.2 at 25 °C
2. Placi cu 96 godeuri cu fund plat, 100/pk, cu volum 0,075-0,20ml
si suprafata 0.33cm2, CCPP-096-100 - 3 pachete
3. Trypton Soy Broth TSB, 500g, 3002-500g - 1 pachet
Casein peptone :17.0
Soy peptone ...3.0
Sodium chloride . 5.0
Dipotassium phosphate ...2.5
D(+)-Glucose (Dextrose) monohydrate.... 2.
4. Mediu Sabouraud Dextrose Agar (SDA), 500g, 3003-500g -1 pachet
D(+)-Glucose...40.00
Meat peptone.. 5.00
Casein peptone 5.00
Agar .15.00
5. EUGON LT 100 BROTH BASE, 3157- 500g
Pancreatic digest of casein.. 15.00
Papaic digest of soybean meal.. 5.00
Glucose.... 5.50
Sodium chloride... 4.00
Lecithin.. 1.00
Sodium lauryl ether sulfate .1.56
L-Cystine..... 0.70
Sodium sulphite....0.20
Final pH at 25 ºC, 7,0 ±0,2
6. Polysorbate 80 (Tween 80), 100ml,
TW00800100-100ml, Tween 80
Condiții de participare
Livrarea inclusa in pret, la sediul Beneficiarului in termen de 10 zile de la data achizitiei. Plata cu OP in termen de 30 de zile de la livrare.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 4,100.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 33793000-5 - Sticlărie pentru laborator
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546217
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Sănătate & Wellness în București
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.