BizzLink
Se încarcă...

Contract pentru Achizitie de combustibil lichid pentru centrale termice

Autoritate contractantă: SPITALUL DE PSIHIATRIE POIANA MARE

„Contract pentru Achizitie de combustibil lichid pentru centrale termice” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Energie & Apă, pentru Poiana Mare, județul Dolj, de către SPITALUL DE PSIHIATRIE POIANA MARE. Bugetul estimat este Max: RON 696,800.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 15 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Combustibil termic lichid ; produs obtinut prin rafinare(distilare fractionata) din petrol brut si reprezinta o fractiune in acest procedeu. Nu sunt acceptate produse obtinute prin alte metode (recuperari din reziduri petroliere). Valoarea minima a intervalului reprezinta valoarea estimata a prezentei proceduri(in functie de care se vor elabora si evalua ofertele) iar valoarea maxima reprezinta valoarea estimata ce contine si valoarea posibilelor suplimentari prin act aditional conform art.165 ,alin.(1),lit.b) din HG 395/2016(suplimentari conditionate de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie;) ..Oferta se v-a depune pentru cantitatea minima de 75000 kg combustibil termic lichid.Valoarea estimata a contractului (fara suplimentari)este de 502500 lei fara tva , iar valoarea estimata totala a contractului (plus posibilele suplimentari prin act aditional) este de 696800 lei fara tva .

Informații suplimentare

Informatii suplimentare Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent. In cazul în care doua sau mai multe oferte clasate pe primul loc au acelasi pret, atunci, în vederea incheierii contractului, la solicitarea scrisa a comisiei de evaluare, transmisa on line in SEAP, sectiunea „intrebari”, se va raspunde cu o noua oferta on-line sau, dupa caz,confirmarea ca se mentine pretul initial. Dupa o noua evaluare si aplicarea criteriului de atribuire, va fi declarat castigator ofertantul care a avut pretul cel mai mic sau, in caz de mentinere a egalitatii, lotul va fi anulat. Pentru reofertare se accepta preturi unitare cu maxim 4 zecimale. Conform legii 98/2016 ,ofertantul este obligat sa utilizeze DUAE (Document Unic de Achizitie European) -Versiunea electronica a DUAE este pusa la dispozitie ca si formular on-line de catre Comisia Europeana , la adresa de internet dedicata - https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/espd/filter -Ofertantul aflat pe primul loc in clasamentul intermediar realizat dupa evaluarea tuturor ofertelor depuse , conform criteriului de atribuire precizat in anuntul de participare,.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 696,800.00
Termen limită
15 septembrie 2026 (14 zile rămase)
Locație
Poiana Mare, Dolj
CPV
09100000-0 - Combustibili
Categorie
Energie & Apă
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
SCN1179376
Tip procedură
Procedura simplificata
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.