Contract servicii - DALI reabilitare depou tramvaie
Autoritate contractantă: MUNICIPIUL PLOIESTI
„Contract servicii - DALI reabilitare depou tramvaie” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Ploiești, județul Prahova, de către MUNICIPIUL PLOIESTI. Bugetul estimat este Max: RON 265,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
potrivit motivatiilor exprimate in Referatul de necesitate emis de catre Directia Tehnic-Investitii, Serviciul Investiții și Reparații Drumuri nr.7129/04.08.2026, respectiv AP 953/18.08.2026, necesitatea achiziției rezultă din starea tehnică a atelierului de reparații C5 din cadrul depoului de tramvaie, precum și din rolul esențial al acestuia în activitatea de întreținere, mentenanță și reparații a materialului rulant utilizat în serviciul public de transport local.
Prin urmare, se solicita demararea achizitiei în vederea încheierii unui Contract de prestari servicii avand ca obiect ,,Elaborarea documentatiei tehnico-economice- faza DALI. Achizitie mijloace de transport public-tramvaie. Reabilitare atelier de reparatii depou tramvaie, reabilitare grinzi sustinere cale de rulare tramvai, inclusiv lucrari aferente".
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va finaliza prin incheierea unui contract de servicii. Prestatorul se obliga sa presteze servicii pentru ,,Elaborarea documentatiei tehnico-economice- faza DALI. Achizitie mijloace de transport public-tramvaie. Reabilitare atelier de reparatii depou tramvaie, reabilitare grinzi sustinere cale de rulare tramvai, inclusiv lucrari aferente" conform caiet de sarcini si propunerea tehnica.
Condiții de participare
Completarea formularelor specifice, inclusiv a declaratiei privind insusirea sau formularea de amendamente (numai in ceea ce priveste clauzele specifice) referitoare la formularul de contract de servicii; Formularul de oferta si Anexa la Formularul de oferta, in conformitate cu cerintele Caietului de sarcini si ale Documentatiei de atribuire.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut, in conformitate cu prevederile art.187, alin.(3), lit. d), din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice si ale art. 34 si 138, alin. (1) si (2) din H.G. nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/ acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice.
Informații suplimentare
Prezentul anunt continand toate informatiile necesare operatorilor economici interesati pentru participarea la achizitia directa in cauza, cerintele impuse acestora, precum si formularele pe care au obligatia sa le completeze si sa le prezinte, se regasesc in anuntul postat pe site-ul Municipiului Ploiesti, la adresa: https://ploiesti.ro/anunturi_category/achizitii/ , asigurandu-se operatorilor economici accesul direct, nerestrictionat, deplin si gratuit la documentatie. Informatii suplimentare se pot obtine de la Serviciul Achizitii Publice si Contracte, Piata Eroilor, nr. 1A, etaj 6, camera 604, telefon 0244/516699, int. 114, 303.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 265,000.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Ploiești, Prahova
- CPV
- 71241000-9 - Studii de fezabilitate, servicii de consultanță, analize
- Categorie
- Design & Arhitectură
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1545981
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Design & Arhitectură în Ploiești
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.