BizzLink
Se încarcă...

Contract servicii organizare Festival IntenCity Classical Edition

Autoritate contractantă: OPERA ROMANA CRAIOVA

„Contract servicii organizare Festival IntenCity Classical Edition” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Craiova, județul Dolj, de către OPERA ROMANA CRAIOVA. Bugetul estimat este Max: RON 570,247.93. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 14 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Se achizitionează Servicii de organizare de festivaluri - Festival IntenCity Classical Edition, conform cerinţelor documentației de atribuire ataşată, postată şi pe site-ul https://www.operacraiova.ro/ro/opera/achizitii-publice/

Condiții referitoare la contract

Conform cerinţelor Caietului de sarcini nr. 2372/04.09.2026 şi modelului de contract ataşate, postate şi pe site-ul https://www.operacraiova.ro/ro/opera/achizitii-publice/. Perioada de valabilitate a ofertelor: 2 luni de la termenul limită de depunere a ofertelor. Se va încheia un contract de achiziţie publică de servicii.

Condiții de participare

Conform documentatiei de atribuire atasată , postată și pe site-ul https://www.operacraiova.ro/ro/opera/achizitii-publice/, operatorii economici interesati vor elabora oferta in conformitate cu prevederile caietului de sarcini nr. 2372/04.09.2026 și Instrucțiunilor pentru ofertanti nr. 2400/04.09.2026 si o vor transmite la sediul Operei Romane Craiova, str. Popoveni, nr. 3C, cod postal 200633, jud. Dolj, la registratura Operei Romane Craiova,, pâna la data de 14.09.2026 , ora 12:00.

Criterii de atribuire

"Cel mai bun raport calitate-preț", cu următorii factori de evaluare: Pretul ofertei, cu o pondere de 95%, Experiența similară a managerului de proiect cu o pondere de 5%, conform documentatiei de atribuire atasată, postată şi pe site-ul https://www.operacraiova.ro/ro/opera/achizitii-publice/. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă va solicita noi propuneri financiare şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică.

Informații suplimentare

Procedura de atribuire: PROCEDURA PROPRIE pentru atribuirea contractelor de achiziţie publică/ acordurilor-cadru ce au ca obiect servicii sociale si alte servicii specifice prevăzute în anexa nr. 2 la Legea nr. 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare aprobată prin Hotararea Consiliului de Administratie al Operei Romane Craiova nr. 20/19.03.2025, în conformitate cu prevederile art. 68 alin. (1) lit. h) şi art. 111 din Legea nr. 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare. Termen limita de depunere a ofertelor: 14.09.2026, ora 12:00, la registratura Operei Romane Craiova, str. Popoveni, nr. 3C, cod postal 200633, jud. Dolj. Data, ora si locul deschiderii ofertelor: 14.09.2026, ora 12:00, sediul Operei Romane Craiova, str. Popoveni, nr. 3C, cod postal 200633, jud. Dolj. Alte informatii : documentatia de atribuire este pusa la dispozitia tuturor operatorilor economici interesati în mod electronic, şi pe site-ul https://www.operacraiova.ro/ro/opera/achizitii-publice/. Raspunsurile la solicitarile de clarificari din partea operatorilor economici interesati vor fi publicate la adresa anterior mentionata (https://www.operacraiova.ro/ro/opera/achizitii-publice/).

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 570,247.93
Termen limită
14 septembrie 2026 (10 zile rămase)
Locație
Craiova, Dolj
CPV
79953000-9 - Servicii de organizare de festivaluri
Categorie
Contabilitate & Juridic
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546806
Tip procedură
Anexa 2
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

Contabilitate & Juridic în Craiova

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.