COVOR CAUCIUC – grosime 3 mm
Autoritate contractantă: COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.
„COVOR CAUCIUC – grosime 3 mm” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru București, județul București, de către COMPANIA MUNICIPALĂ ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 18,096.40. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția de “COVOR CAUCIUC grosime 3 mm”, este necesară pentru protecția conductelor preizolate, ca strat intermediar între suporții mobili/bride și mantaua conductei preizolate.
Compania Municipală Energetica Servicii București are în derulare contracte încheiate cu Primăria Municipiului Bucuresti pentru execuția de lucrări privind REABILITAREA SISTEMULUI DE TERMOFICARE AL MUNICIPIULUI BUCUREȘTI.
Obiectivul achiziției îl constituie “COVOR CAUCIUC – grosime 3 mm”, si este necesar în vederea continuării lucrărilor de execuție pentru:
• Obiectivul 3 Colentina - Magistrala II SUD, Colentina, între căminele CM43 - CO2,
• 2 Vest “Modernizarea Magistralei de Termoficare II VEST tronson PV2 - CM20”.
Condiții referitoare la contract
Perioadă livrare produse: maxim 5 zile calendaristice de la emiterea comenzii scrise de către Autoritatea contractantă. PRODUSELE VOR FI FURNIZATE DUPĂ TRANSMITEREA UNEI COMENZI FERME DIN PARTEA COMPANIEI MUNICIPALE ENERGETICA SERVICII BUCUREȘTI S.A.
Livrarea se va face la adresa menționată în comandă, depozitul CMESB, produsele fiind însoţite cu documentele de calitate aferente, certificate de garanţie, calitate si conformitate
Plata se va efectua prin OP în maxim 30 zile de la data primirii facturii.
În cazul în care, Furnizorul nu își îndeplinește la termen obligațiile asumate sau le îndeplinește necorespunzător, atunci Autoritatea contractantă are dreptul de a percepe dobânda legală penalizatoare prevăzută la art. 3 alin. 2^1 din O.G. nr. 13/2011 privind dobânda legală remuneratorie și penalizatoare pentru obligații bănești, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale în domeniul bancar, cu modificările și completările ulterioare. Dobânda se aplică la valoarea produselor care nu au fost furnizate, pentru fiecare zi de întârziere, dar nu mai mult de valoarea achiziției. Prețul ofertei va fi exprimat fără TVA. Produsele vor corespunde caracteristicilor tehnice menționate. Toate costurile sunt incluse în prețul ofertei.
Întrucât nu este o achiziție lotizată, se vor analiza doar ofertele care cuprind toate serviciile solicitate în cadrul anunțului. Ofertantul nu are dreptul, în cadrul aceleiași achiziții, conform art. 47 din HG nr. 395/2016 să depună două sau mai multe oferte, sub sancțiunea excluderii din competiţie a tuturor ofertelor în cauză.
Condiții de participare
Prețul va fi exprimat în LEI, în cifre cu două zecimale, incluzând livrarea, transportul, manipularea, încărcarea, descărcarea acestora, alte taxe dacă este cazul (ex. taxă de acces zonă). Prestatorul serviciilor are obligația de a garanta că produsele asociate serviciilor prestate () corespund cu cerințele din cuprinsul anunțului. Oferta va conține și următoarele elemente: termen de prestare de la primirea comenzii, loc de prestare, valabilitate ofertă (minim 30 de zile), modalitate de plată. Oferta va respecta toate cerințele solicitate și va fi însoțită de datele de identificare ale societății. Oferta se va transmite prin e-mail, la adresa: achizitii@cmeb.ro și achiziții@energeticaservicii.ro, până la data și ora limită precizate în anunțul de publicitate. Ofertantul va prezenta: propunerea tehnică (prezentarea caracteristicilor produselor cu serviciile asociate, care fac obiectul achiziției), propunerea financiară în lei fără TVA (preț unitar/produs cu serviciu asociat, și valoarea totală - se va oferta după modelul documentului “lista de cantități și specificații tehnice”); Toate documentele constitutive ale ofertei vor fi semnate de reprezentantul legal al ofertantului.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut al ofertei, fără a depăși valorea estimată a achiziției, cu respectarea condițiilor de participare și a caracteristicilor tehnice și comerciale solicitate. Criteriul de atribuire se aplică numai ofertelor care îndeplinesc cerinţele tehnice impuse.
Informații suplimentare
În cazul în care două sau mai multe oferte admisibile sunt clasate pe primul loc cu prețuri egale, autoritatea contractantă va solicita reofertarea, în vederea departajării ofertelor în cauză. Achizitorul are deplina decizie în selectarea ofertantului câștigător, fără a fi obligat să prezinte justificări celorlalți ofertanți participanți la acțiunea de achiziție a produselor definite mai sus. Eventualele răspunsuri la solicitările de clarificări adresate vor fi publicate pe site-ul https://energeticaservicii.ro, la rubrica Achizitii si licitatii publice – Proceduri in desfasurare. Pentru alte informații ne puteți contacta la adresa de e-mail: achizitii@cmeb.ro
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 18,096.40
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 19510000-4 - Produse din cauciuc
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546302
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.