Diverse produse alimentare
Autoritate contractantă: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02146
„Diverse produse alimentare” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria HoReCa, pentru Mangalia, județul Constanța, de către Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02146. Bugetul estimat este Max: RON 47,478.85. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Ministerul Apărării Naționale prin U.M. 02146 Mangalia, având sediul în Str. 1 Decembrie 1918, nr. 72, intenționează să achiziționeze diverse produse alimentare , conform LISTEI ATASATE
Condiții referitoare la contract
Oferta va cuprinde produse alimentare care respectă cerințele de calitate și caracteristicile solicitate în lista de produse, iar criteriul de selecție va fi prețul cel mai scăzut per produsul ofertat
Plata facturii se va realiza la scadență, conform art. 6, alin. (1), din Legea 72/2013, în 30 zile de la data primirii facturii electronice în SPV și a întocmirii procesului verbal de recepție cantitativ/valoric/calitativ fără obiecții.
2. Operatorii economici declarati câștigători va proceda la livrarea produselor, fără costuri suplimentare, în localitatea Mangalia, Str. 1 Decembrie 1918, Nr 72. jud. Constanta
Condiții de participare
Oferta va conține obligatoriu date și informații referitoare la:
- datele de identificare ale operatorului economic ofertant
- formular oferta de preț
Ofertele, semnate și ștampilate, vor fi transmise pe adresa de e-mail um02146.achizitii@navy.ro, sau în formă scrisă (depunere la sediul unității, curier rapid, poștă etc.), în termenul limită stabilit.
Criterii de atribuire
1. Achiziția se realizează în conformitate cu art. 7 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut/produs
2. În cazul în care operatorul economic declarat câștigător este înregistrat pe Platforma Electronică SICAP, acesta va posta în Catalogul Electronic din SICAP, în vederea achiziționării on-line.
3. Ofertele care nu conțin datele esentiale din anunt vor fi declarate neconforme.
Informații suplimentare
1. Prezenta nu constituie un angajament de cumpărare din partea autorității contractante.
2. Livrarea produselor se vor efectua în baza unor comenzi ferme, transmise ulterior declarării ofertantilor câștigători
3. La întocmirea ofertei vă rugăm să țineți cont de cerințele autorității contractante.
4. Informații suplimentare pe adresa de e-mail: um02146.achizitii@navy.ro.
5. Persoana de contact: Stoian Georgiana tel. 0766 790 599.
6. Program de lucru: intervalul orar 08:00 - 15:00 în zilele lucrătoare.
7. Rugăm să menționați datele de identificare ale societății și persoana de contact.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 47,478.85
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Mangalia, Constanța
- CPV
- 15800000-6 - Diverse produse alimentare
- Categorie
- HoReCa
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546738
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.