„Dotări fitness si loc de joacă Corp Sediu Primărie S+P+2, Corp Servicii Comunitare P+1 și Corp articulație P+1” în cadrul proiectului “DEMOLARE CLĂDIRI C1, C2, C3; REALIZARE CENTRU CIVIC - CONSTRUIRE SEDIU PRIMĂRIE S+P+2, CORP ARTICULAȚIE P+1 ȘI UN C...
Autoritate contractantă: COMUNA CARCEA
„„Dotări fitness si loc de joacă Corp Sediu Primărie S+P+2, Corp Servicii Comunitare P+1 și Corp articulație P+1” în cadrul proiectului “DEMOLARE CLĂDIRI C1, C2, C3; REALIZARE CENTRU CIVIC - CONSTRUIRE SEDIU PRIMĂRIE S+P+2, CORP ARTICULAȚIE P+1 ȘI UN C...” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Cultură & Sport, pentru Cârcea, județul Dolj, de către COMUNA CARCEA. Bugetul estimat este Max: RON 561,163.23. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 14 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Conform caiet de sarcini nr. 12591 / 25.08.2026 documentaţia de atribuire.
Condiții de participare
Motive excludere privind situația operatorului economic:
Pentru loturile: 1,2
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Activitățile economice sunt suspendate
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Faliment
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Insolvență
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Active administrate de lichidator
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Concordat
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: PUPĂZĂ VALERICĂ - primar, DRÂNCEANU MARIUS - viceprimar, TOTORA CRISTINA-FLORINA – secretar general, COJOCARU CĂTĂLINA-LAURA - inspector, DIEANU RALUCA LUMINIȚA– consilier achizitii publice, DINU CONSTANTIN ALIN - inspector, GUNĂ CRISTINA – consilier juridic
Consilieri locali: CHIREA IONEL, DRÂNCEANU MARIUS, GEAMĂNU TUDOR, PUPAZA CRISTINA-NICOLETA, NIȚĂ RODICA, SPĂTĂRELU ELENA, TOMA GABRIEL, CRISTOFIR MARIAN, NEAGU CONSTANTIN, OPRĂNESCU CONSTANTINA, ARGENTOIANU FLORIN, CARAMIZARU DANIELA, DUMITRU TRANDAFIR.
Pentru loturile: 1,2
Abaterea profesională gravă
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 , 164,165, 167 din Legea nr. 98/2016.
Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii...
Informații suplimentare
”Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 561,163.23
- Termen limită
- 14 septembrie 2026 (13 zile rămase)
- Locație
- Cârcea, Dolj
- CPV
- 37440000-4 - Echipament de fitness
- Categorie
- Cultură & Sport
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- SCN1179342
- Tip procedură
- Procedura simplificata
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.