Echipament de protectie pentru sudura
Autoritate contractantă: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
„Echipament de protectie pentru sudura” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru Târgu Jiu, județul Gorj, de către Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA. Bugetul estimat este Max: RON 8,347.56. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Echipament de protectie pentru sudura: mănuși de protectie sudor (193 perechi), șorț sudor (53 buc), jambiere sudor (39 perechi), genunchere sudor (81 perechi), cotiere sudor (39 perechi), mască sudură demînă (21 buc),mască sudură de cap (48 buc), ochelari sudura (37 buc). Caracteristicile sunt descrise in Caietul de sarcini atasat
Condiții referitoare la contract
Plăţile se fac în termen de 60 de zile calendaristice de la data recepţiei, în ordinea cronologică a acestora, termen ce reprezintă scadenţa la plată (Legea 72/2013). Plata produselor se face in lei, in baza facturii emisa de Contractant si acceptata de entitatea contractanta, prin virament bancar. Termen de livrare:60 de zile de la data semnarii si inregistrarii comenzii
Condiții de participare
Oferta se va transmite până în data de 09.09.2026, ora 13,00, la adresele de e-mail: sidonia.pasarin@ceoltenia.ro şi eugenia.bardan@ceoltenia.ro si va contine următoarele: Certificat constatator al societatii,eliberat de ONRC, valabil la data depunerii-Propunerea tehnică, în conformitate cu cerinţele Caietului de sarcini. Ofertantii vor întocmi propunerea tehnică astfel încât aceasta să respecte în totalitate cerinţele prevăzute în Caietul de sarcini, să permită identificarea cu uşurinta a corespondentei cu specificatiile tehnice din acesta. -Oferta financiara va cuprinde preţul total ofertat şi preţul unitar pentru fiecare produs(preţ la două zecimale, lei fără TVA, franco achizitor), în care se va specifica modalitatea de plată şi termenul de livrare. Oferta financiară va fi întocmită conform necesarului din Anexa nr.1 a Caietului de sarci
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
După evaluarea ofertei tehnice, a ofertei financiare și a condițiilor de plată și livrare, va fi o rundă de negociere a ofertei financiare, pentru stabilirea ofertei finale. Runda de negociere se va face prin corespondență – e-mail, doar cu ofertanții ale căror oferte sunt declarate admisibile. În cazul în care oferta financiară este finală, se va preciza acest aspect în oferta financiară depusă iniţial. NU SE DEPUN OFERTE ALTERNATIVE. Toate documentele cerute vor fi trimise în limba română. Informaţii privind desfăşurarea procedurii se pot obţine la adresele de e-mail: sidonia.pasarin@ceoltenia.ro si eugenia.bardan@ceoltenia.ro. Ofertele depuse după data şi ora menţionate în anunţ, nu se vor lua în considerare. Ofertanții vor transmite odata cu oferta și Certificatul constatator al societății, eliberat de O.N.R.C., valabil la data depunerii. Evaluarea se face pentru întreaga cantitate solicitată, prin aplicarea criteriului de atribuire. Potențialii ofertanți pot solicita clarificări cu doua zile înainte de termenul de depunere a ofertelor, iar raspunsul entității contractante se va posta pe site-ul www.ceoltenia.ro, în sectiunea ANUNTURI ACHIZITII cu ozi înainte de termenul de depunere a ofertelor, precum și pe site-ul SICAP, în secțiunea Anunțuri Publicitare
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 8,347.56
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Târgu Jiu, Gorj
- CPV
- 18130000-9 - Îmbrăcăminte specială de lucru
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546597
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.