Echipament individual de protectie
Autoritate contractantă: AUTORITATEA FEROVIARA ROMANA - AFER
„Echipament individual de protectie” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru Sector 1, județul București, de către AUTORITATEA FEROVIARA ROMANA - AFER. Bugetul estimat este Max: RON 52,400.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 18 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziţionare Echipament individual de protecţie, pentru personalul din cadrul AFER, cu caracteristicile şi cantităţile prezentate în caietul de sarcini anexat anunţului.
Condiții referitoare la contract
Autoritatea Feroviară Română intenţionează să achiziţioneze echipament individual de protecţie pentru personalul din cadrul AFER, cantităţile şi specificaţiile tehnice sunt prezentate în caietul de sarcini anexat acestui anunţ.
Ofertanţii pot depune ofertă pentru unul sau mai multe din produsele solicitate.
Produsele se pot achiziţiona de la mai mulţi furnizori. Modalitatea de solicitare a mostrelor şi confirmarea comenzilor este prezentată în caietul de sarcini.
Achiziţia echipamentelor se va face prin intermediul sistemului electronic de achiziţie SEAP. Livrarea se va face la sediul Autorităţii Contractante din București, Calea Griviței Nr. 393, sector 1, fără costuri suplimentare. Echipamentele livrate vor fi însoţite de declaraţie de conformitate şi certificate de calitate şi garanţie.
Plata produselor livrate se va face cu ordin de plată, în contul de Trezorerie al furnizorilor, în maxim 15 zile de la primirea produselor.
Condiții de participare
Oferta tehnică şi financiară se va transmite cu număr de înregistrare, semnătură şi ştampilă, prin fax, scanată pe adresa de mail achizitii@afer.ro sau se va depune la registratura AFER, de la sediul din Calea Griviţei 393, sector 1 Bucureşti. Oferta va fi valabilă 60 de zile.
Criterii de atribuire
Preţul cel mai scăzut, cu îndeplinirea cerinţelor solicitate în caietul de sarcini.
Informații suplimentare
Caietul de sarcini este ataşat acestui anunţ de publicitate. Informaţii suplimentare se pot solicita la telefon 021.3076850, fax 021.3076809 sau prin e-mail la adresa achizitii@afer.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 52,400.00
- Termen limită
- 18 septembrie 2026 (15 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 18143000-3 - Echipamente de protecție
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546680
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.