Echipamente de protectie
Autoritate contractantă: Penitenciarul Bucuresti Rahova
„Echipamente de protectie” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Altele, pentru București, județul București, de către Penitenciarul Bucuresti Rahova. Bugetul estimat este Max: RON 3,318.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Autoritatea contractantă dorește să achiztioneze produsulele din documentul atasat, conform specificații tehnice.
Condiții referitoare la contract
Cerinţele impuse vor fi considerate ca fiind minime şi obligatorii. Oferta care nu respectă cerințele minime obligatorii solicitate va fi considerată neconformă şi va fi respinsă. Prezentul anunț nu constituie un angajament de cumpărare din partea noastră decât după lansarea comenzii ferme de către autoritatea contractanta. Prezentul anunț nu obliga autoritatea contractanta sa accepte o oferta sau sa efectueze achiziția.
Condiții de participare
Ofertele de preț se pot transmite la adresa de e-mail achizitii.prahova@anp.gov.ro, până la termenul-limită menționat.
Nu se acceptă oferte parțiale.
Ofertele care depășesc valoarea estimată a achiziției nu vor fi luate în considerare și vor fi declarate inacceptabile.
Prețul total ofertat va include toate costurile aferente furnizării produselor, inclusiv transportul și orice alte costuri necesare livrării acestora. Nu se vor accepta costuri suplimentare pentru transport.
Furnizarea produselor se va efectua la sediul autorității contractante, situat în Șos. Alexandria nr. 240-250, Sector 5, București.
Se vor oferta și furniza exclusiv produse noi și neutilizate, care respectă integral specificațiile tehnice solicitate. Nu se acceptă produse uzate, recondiționate sau second-hand.
Produsele care, în urma recepției, se constată că sunt necorespunzătoare sau nu respectă cerințele și specificațiile tehnice solicitate vor fi înlocuite de către furnizor, în termen de maximum 72 de ore de la notificarea acestuia, cu produse corespunzătoare, fără costuri suplimentare pentru beneficiarul achiziției.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut, aplicat valorii totale aferente tuturor produselor care fac obiectul achiziției.
Informații suplimentare
Pentru informații suplimentare privind detaliile tehnice, persoana de contact Ștefan NEDELCU, telefon 0724 454 651.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 3,318.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 18143000-3 - Echipamente de protecție
- Categorie
- Altele
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546742
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.