BizzLink
Se încarcă...

Elaborare documentatie pentru obtinerea autorizatiei de gospodarirea apelor pentru barajele Valcele, r. Arges si Buftea, v. Colentina

Autoritate contractantă: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA ARGES VEDEA

„Elaborare documentatie pentru obtinerea autorizatiei de gospodarirea apelor pentru barajele Valcele, r. Arges si Buftea, v. Colentina” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru județul Argeș, de către ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA ARGES VEDEA. Bugetul estimat este Max: RON 30,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Obiectul achizitiei : Intocmirea documentatiilor necesare pentru obtinerea autorizatiilor de gospodarirea apelor pentru barajele Valcele si Buftea. Emiterea autorizatiei de gospodarire a apelor se realizeaza in baza unei documentatii al carei continut trebuie sa respecte prevederile Normativului de Continut al documentatiei tehnice supuse autorizarii conform procedurii din decembrie 2023, aprobata prin Ordin 3.147/06.12.2023
Prestatorul se obligă să presteze serviciul în conformitate cu dispoziţiile legale și cu cerintele mentionate in caietul de sarcini, anexat

Condiții referitoare la contract

Caietul de sarcini, anexat, va fi insusit in totalitate de catre ofertant.
Perioada de valabilitate a ofertei: 31.12.2026;
Durata contract: 31.12.2023

Condiții de participare

Se solicita urmatoarele documente de calificare:
1. Certificat constatator privind lipsa datoriilor restante, cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat ( bug local, bug de stat), actualizate la momentul prezentarii
2. Declaratie privind lista principalelor contracte similare prestate in ultimii 3 ani continand valori, perioade de prestare, beneficiari, indiferent daca acestia din urma sunt autoritati contractante sau clienti privati. Ofertantul trebuie sa prezinte ca a intocmit minim 3 ( trei) documentatii in vederea obtinerii autorizatiilor de g.a. pentru obiective hidrotehnice de importanta de cat. A si B a caror valoare totala cumulata sa fie minim 30.000,00 fara TVA.
Se vor anexa copii de pe contract/contracte, procese verbale de receptie finala, documente constatatoare/recomandari prin care se confirma prestarea de servicii similare, emise sau contrasemnate de catre o autoritate contractanta sau client beneficiar; alte documente echivalente.
3. Propunerea financiară - va cuprinde formularul de oferta. Pretul ofertat se va exprima in LEI, exclusiv TVA. In pretul ofertat nu va fi inclus pretul de elaborare a regulamentului de exploatare, acesta fiind elaborat de ABA Arges-Vedea. Plata serviciilor se face in lei, in baza facturii fiscale, cu OP prin Trezorerie, la 30 zile dupa acceptarea facturii la plata si va include toate taxele legale si orice alte cheltuieli care vor fi angajate de prestator
4. Propunerea tehnica intocmita astfel incat sa prezinte modul de indeplinire a cerintelor din caietul de sarcini, atasat prezentului anunt de publicitate
5. Perioada de timp necesara pentru intocmirea documentatiilor pentru obtinerea autorizatiei de gospodarirea apelor
6.Copii ale certificatului de atestare privind elaborarea documentatiilor pentru obtinerea autorizatiilor de gospodarirea apelor, valabile la momentul depunerii ofertei

Criterii de atribuire

cel mai bun raport calitate-pret ( calculul punctajului se regaseste in caietul de sarcini)
Oferta cu cel mai mare punctaj total va fi declarata castigatoare. In caz de egalitate a punctajului total, clasamentul se va stabili in functie de punctajul obtinut pentru componenta financiara ( pretul cel mai scazut). Daca egalitatea persisita , se va solicita reofertarea

Informații suplimentare

Oferta tehnica, financiara si toate documentele de calificare, solicitate, vor fi semnate de catre reprezentantul legal/imputernicit al operatorului economic si vor fi transmise prin posta, curier (cheltuielile postale cad in sarcina ofertantului) sau personal, la adresa: Administratia Bazinala de Apa Arges-Vedea, Str.Calea Campulung nr.6-8, localitatea Pitesti, judetul Arges, la Registratura, in plic inchis, semnat si stampilat. Ofertele transmise prin e-mail sau fax nu vor fi luate in considerare. Pe plic se va marca:Numele/Denumirea ofertantului pentru a permite returnarea ofertei, daca va fi cazul, obiectul achizitiei publice, respectiv: "Documentatie pentru obtinerea autorizatiei de gospodarirea apelor pentru barajele: VALCELE - BUFTEA”. Autoritatea contractanta nu raspunde de plicurile neiscriptionate corect. Nu se accepta oferte partiale/variante/oferte alternative. Pentru alte informatii va rugam sa va adresati la Serviciul Achizitii

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 30,000.00
Termen limită
09 septembrie 2026 (9 zile rămase)
Locație
Argeș
CPV
71335000-5 - Studii tehnice
Categorie
Design & Arhitectură
Publicată pe
31 august 2026
Număr anunț
ADV1546076
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 31 august 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.