Execuție lucrări de reparații la corpul C5 Școala Generală Mârșa pentru amenajarea unui centru de zi pentru copii și familie, în cadrul proiectului „AVRIG = ACASĂ în Țara Făgărașului – Rețea Integrată pentru Prevenirea Separării Copilului de Familie”
Autoritate contractantă: Orasul Avrig
„Execuție lucrări de reparații la corpul C5 Școala Generală Mârșa pentru amenajarea unui centru de zi pentru copii și familie, în cadrul proiectului „AVRIG = ACASĂ în Țara Făgărașului – Rețea Integrată pentru Prevenirea Separării Copilului de Familie”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Orș. Avrig, județul Sibiu, de către Orasul Avrig. Bugetul estimat este Max: RON 897,920.66. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Conform documentație atașată.
Condiții referitoare la contract
Conform documentație atașată.
Condiții de participare
Conform documentație atașată.
Ofertanții trebuie să transmită oferta și documentele asociate, cel târziu la data și ora limită pentru primirea ofertelor specificate în anunțul de participare, respectiv la sediul Primăriei Orașului Avrig, str. Gh. Lazăr, nr.10, până la data de 04.09.2026 ora 10:00, Registratură.
Oferta va fi prezentată obligatoriu în două formate distincte, introduse în același colet/plic închis:
- Format fizic (pe suport hârtie): Documentele vor fi semnate de reprezentantul legal sau împuternicitul operatorului economic, numerotate și opisate.
- Format electronic (pe suport DVD): DVD-ul va conține scanarea integrală a ofertei depuse pe hârtie.
Pe plicul exterior se va menționa: „A nu se deschide înainte de data de 04.09.2026 ora 10:00 – Ofertă pentru achiziția directă: execuție lucrări de reparații la corpul C5 Școala Generală Mârșa pentru amenajarea unui centru de zi pentru copii și familie, în cadrul proiectului „AVRIG = ACASĂ în Țara Făgărașului – Rețea Integrată pentru Prevenirea Separării Copilului de Familie”
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut
Informații suplimentare
Primăria Orașului Avrig, str. Gh. Lazăr nr.10, office@primaria-avrig.ro
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 2 zile. Răspunsul la solicitarea de clarificări v-a fi publicat pe site-ul Primăriei Orașului Avrig, respectiv https://primaria-avrig.ro/ în secțiunea unde este publicată documentația de atribuire.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 897,920.66
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Orș. Avrig, Sibiu
- CPV
- 45453000-7 - Lucrări de reparații generale și de renovare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546030
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.