Executie lucrari pentru realizarea obiectivului de investitii: "Construire gradiniță în comuna Târgșoru Vechi, sat Strejnic, județul Prahova", cod SMIS 338028
Autoritate contractantă: COMUNA TARGSORU VECHI
„Executie lucrari pentru realizarea obiectivului de investitii: "Construire gradiniță în comuna Târgșoru Vechi, sat Strejnic, județul Prahova", cod SMIS 338028” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Strejnicu, județul Prahova, de către COMUNA TARGSORU VECHI. Bugetul estimat este Max: RON 6,634,091.66. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 17 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul achizitiei il reprezinta executia lucrarilor aferente obiectivului de investitii "Construire gradiniță în comuna Târgșoru Vechi, sat Strejnic, județul Prahova", cod SMIS 338028, potrivit proiectului tehnic si detaliilor de executie elaborate de S.C. TECH IT SOLUTIONS S.R.L., proiect nr. 127/2024.
Investitia urmareste desfiintarea constructiilor existente C1, C2 si C3 si edificarea unei gradinite noi, moderne, sigure si eficiente energetic, cu toate lucrarile de constructii, instalatii, amenajari exterioare si bransamente necesare functionarii.
In aplicarea art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, coroborat cu prevederile HG nr. 395/2016, autoritatea contractanta stabileste prin anuntul de participare simplificat termenele pentru solicitarea si transmiterea raspunsurilor la clarificari.
a) termenul-limita pentru primirea solicitarilor de clarificari: 13 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
b) termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet: cel tarziu cu 6 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Condiții de participare
Motive excludere privind situația operatorului economic:
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Persoanele cu functie de decizie din cadrul autoritatii contractante, precum si persoanele cu putere de reprezentare din partea furnizorului de servicii auxiliare achizitiei, vor fi mentionate nominal in fisa de date si in declaratia privind conflictul de interese, in forma actualizata la data publicarii procedurii:
a. Primar: PETRE EUGEN GHEORGHE
b. Viceprimar: DRAGAN ADRIAN
c. Secretar General al U.A.T.: SERESAN VALERIA OANA
d. SEF SERVICIU ECONOMIC: PETRE SIMONA ANNE-MARIE
e. Consilieri locali: ALEXE GEORGE; ANGHEL ADRIAN; BARBU MARILENA GEANINA; BARBU ROBERT ANDREI; BEJAN IONEL; CARNUTA TUDOR MIHAI DOBRE CORNEL; DUMITRU MARINA; IANCU CRISTINA; MANALOIU MARIAN MARIUS; MIHAITA MARIUS; PATRAN LAURENTIU; PETRE MONICA VIOLETA; SANDU MADALIN; STAN NICOLAE ALEXANDRU
f. Membrii comisiei de evaluare, numiti prin dispozitia nr.232/28.08.2026:
- STAN TATIANA - PRESEDINTE CU DREPT DE VOT;
- DINU MADALINA - MEMBRU;
- MILITARU COSMIN - MEMBRU;
- BLIDARU CRISTINA - MEMBRU DE REZERVA.
g. Expert cooptat: Ilie Adrian din partea furnizorului de servicii auxiliare achiziției, S.C. MEDA UTILEXPERT CONSULTING S.R.L.
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Activitățile economice sunt suspendate
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Faliment
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Insolvență
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Active administrate de lichidator
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Concordat
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Abaterea profesională gravă
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici participanti la procedura (lider/ asociat/ tert sustinator/ subcontractant) vor completa si prezenta DUAE-urile cu informatiile aferente situatiei lor.
Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor:
Înregistrare într-un registru comercial
Operatorii economici care depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara rezidenta, din care sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla in niciuna din situatiile de anulare a constituirii, precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile ce fac obiectul contractului de achizitie publica/sectoriala. Cerinta se aplica inclusiv pentru subcontractanti pentru partea din contract pe care acestia urmeaza sa o realizeze, care vor completa informatiile aferente situatiei lor la nivelul unui DUAE distinct.
• Modalitatea de indeplinire: operatorii economici vor raspunde in DUAE prin DA sau NU cu privire la indeplinirea tuturor cerintelor de calificare (indicatie globala pentru toate criteriile de selectie).
Ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, va prezenta la solicitarea autoritatii contractante, urmatoarele documentele justificative:
a) Pentru persoane juridice/fizice romane: Certificat Constatator emis de Oficiul Registrului Comertului de pe langa Camera de Comert si Industrie Nationala sau Teritoriala, care sa contina informatii actuale/reale la data prezentarii acestora.
b) Pentru persoane juridice/fizice straine: documente care dovedesc o forma de inregistrare, in conformitate cu legale din tara in care ofertantul este rezident (documente echivalente in tara de rezidenta). Documentele se vor prezenta in copie in limba de origine, insotite de o traducere autorizata a acestora in limba romana.
Precizari:
1) In situatia in care vor fi executate parti din contract de catre subcontractanti, dovada inregistrarii si corespondenta activitatilor principale/ secundare din cadrul acestuia cu obiectul achizitiei se va prezenta obligatoriu si de catre subcontractanti, pentru partea din contract pe care o vor realiza.
2) Obiectul contractului trebuie sa aiba corespondent in codul CAEN din Certificatul Constatator.
3) Informatiile cuprinse in Certificatul Constatator trebuie sa fie reale/ valabile la data prezentarii documentului.
4) Orice operator economic, organizat ca societate pe actiuni, al carui capital social este reprezentat prin actiuni la purtator are obligatia de a face dovada identitatii detinatorilor/beneficiarilor reali ai actiunilor la purtator. In acest sens, Reprezentantul legal al operatorului economic depune o declaratie pe propria raspundere cu privire la detinatorii/beneficiarii reali ai actiunilor la purtator, sub sanctiunile prevazute de art. 326 din Legea nr. 286/2009 privind Codul penal, cu modificarile si completarile ulterioare. In caz contrar, Autoritatea contractanta este obligata sa excluda din procedura de atribuire orice operator economic, organizat ca societate pe actiuni, al carui capital social este reprezentat prin actiuni la purtator si care nu face dovada identitatii detinatorilor/beneficiarilor reali ai actiunilor la purtator, in conformitate cu prevederile art. 167 alin (1^1) din Legea nr. 98/2016.
Va informam asupra: obligatiei noastre, in calitate de autoritate contractanta, de a aplica prevederile Instructiunii nr. 6/30.08.2022 emisa de Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene, referitoare la colectarea si accesul la datele privind beneficiarii reali ai destinatarilor fondurilor europene si, totodata, asupra obligatiei dvs. de a transmite datele si informatiile cu privire la beneficiarii reali ai destinatarilor fondurilor europene, inaintea semnarii contractului de achizitie. In acest din urma caz, se va semna, in mod obligatoriu, inaintea semnarii contractului de achizitie, o declaratie pe propria raspundere care va contine datele privind beneficiarii reali (cel putin nume, prenume si data nasterii), iar ofertantul clasat pe primul loc in calasamentul intermediar al ofertelor, va prezenta, impreuna cu documentele justificative DUAE, extras eliberat de ORC, privind beneficiarii reali ai societatilor care participa individual sau impreuna la prezenta procedura de achizitie publica.
Media cifrei de afaceri globala pe ultimii 3 ani
Asigurarea unui cash-flow pentru sustinerea lucrarilor
Ofertantul (operator economic individual sau membrii asocierii impreuna) trebuie sa demonstreze media cif...
Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Modalitatea de departajare a ofertelor cu punctaje egale clasate pe primul loc:
In conformitate cu prevederile art. 139 alin. (3) din H.G. nr. 395/2016, in cazul in care doua sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, autoritatea contractanta va proceda la departajarea acestora dupa cum urmeaza:
1. Se va analiza punctajul obtinut la factorii de evaluare, in ordinea descrescatoare a ponderilor acestora.
2. Daca egalitatea persista, se va selecta oferta care a obtinut cel mai mare punctaj la factorul “Pretul ofertei”.
3. Daca egalitatea persista, se va selecta oferta care a obtinut cel mai mare punctaj cumulat la factorii tehnici.
4. Daca si dupa aceasta etapa egalitatea persista, se va solicita ofertantilor noi propuneri financiare, iar castigatoare va fi desemnata oferta cu propunerea financiara cea mai mica.
A. Informatii privind asociatii
In cazul unei oferte depuse in asociere, cerintele privind experienta similara pot fi indeplinite prin cumul de catre asociati.
• Modalitate de indeplinire: Se va solicita tuturor ofertantilor sa completeze DUAE corespunzator si, odata cu depunerea DUAE sa prezinte acordul de asociere (conform model pus la dispozitie in Sectiunea II_Modele de formulare, formular nr. 4). Acordul de asociere va purta obligatoriu numar de inregistrare, va fi stampilat si semnat de ambele parti.
Nota 1:
In cazul participarii la procedura cu oferta comuna, cerintele privind capacitatea tehnica si/sau profesionala pot fi indeplinite prin luarea in considerare a resurselor tuturor membrilor grupului (asocierii). Cerintele de calificare privind capacitatea de exercitare a activitatii profesionale vor fi indeplinite de fiecare asociat in parte, in conformitate cu partea/partile din contract pe care acestia o vor executa conform acordului de asociere prezentat.
Daca in cadrul contractului/contractelor invocate drept experienta similara s-au executat mai multe tipuri de lucrari, daca acestea au inclus si servicii/furnizare sau au fost derulate in asociere/ca subcontractant, la nivel de documente justificative pentru indeplinirea cerintelor din DUAE, se vor preciza exclusiv lucrarile similare, conform cerintei, executate efectiv de ofertant si valoare acestora, fara TVA.
In situatia in care un operatorul economic care participa in calitate de Ofertant la aceasta procedura, prezinta pentru experienta similara informatia ca a realizat lucrari in calitate de membru al unei asocieri formata cu acelasi/aceeasi operator economic/operatori economici cu care participa in asociere si la aceasta procedura, cerinta minima solicitata drept "valoarea unui singur contract" se considera indeplinita, chiar daca fiecare dintre membri asocierii formate pentru aceasta procedura, declara ca a realizat numai o parte din lucrarile solicitate.
Nota 2:
In sensul celor de mai sus, acordul de asociere va trebui sa contina cel putin urmatoarele informatii:
• asociatii sunt responsabili solidar de executia integrala a contractului, la termen si in conditiile asumate prin acesta;
• nominalizarea liderului formal al asocierii si membrii acesteia impreuna cu datele de identificare ale acestora;
• comunicarile dintre autoritatea contractanta si membrii asocierii cu privire la desfasurarea procedurii de atribuire/executia contractului se vor face cu liderul asocierii;
• partea/ partile din contract care urmeaza sa fie indeplinita/indeplinite de fiecare asociere in parte, nominalizand explicit toate activitatile ce revin fiecarui membru al asocierii.
B. Precizari legate de sustinerea acordata de tert(i):
In cazul in care ofertantul demonstreaza indeplinirea cerintei referitoare la capacitatea tehnica si profesionala bazandu-se pe capacitatile altor entitati, invocand dupa caz, sustinerea unui tert, DUAE, impreuna cu angajamentul de sustinere (formular nr.6' sau 6'', dupa caz, din Sectiunea II_Modele de formulare), trebuie completat separat si de catre tertul/tertii sutinator(i) pe a caror capacitate se bazeaza ofertantul.
• Modalitate de indeplinire: ofertantul trebuie sa bifeze "Da" in propriul DUAE (raspuns) care insoteste Oferta, Partea a II-a: Informatii referitoare la operatorul economic, Sectiunea C: Informatii privind utilizarea capacitatii altor entitati.
Tertul/tertii sustinatori vor completa DUAE cu informatii privind nivelul lor de experienta, prin raportare la contractele executate in trecut, corespunzator sustinerii acordate.
Se va solicita tuturor ofertantilor, ca odata cu depunerea DUAE sa prezinte angajamentul tertului sustinator (impreuna cu documente anexe la angajament, transmise acestora de catre tert/tertii sustinatori, din care rezulta modul efectiv in care se va materializa sustinerea acestuia/acestora), acordul de asociere si acordul de subcontractare, dupa caz.
Prin angajamentul ferm, tertul/tertii confirma, prezentand documente justificative, dupa caz, faptul ca va/vor sprijini ofertantul in vederea indeplinirii obligatiilor contractuale, fie prin precizarea modului in care va interveni concret, pentru a duce la indeplinire respectivele activitati pentru care a acordat sustinerea, fie prin identificarea resurselor tehnice si profesionale pe care le va pune la dispozitie ofertantului (descriind modul concret in care va realiza acest lucru).
Totodata, prin angajamentul ferm, tertul/tertii se va/vor angaja ca va/vor raspunde in mod solidar cu ofertantul pentru executarea contractului de achizitie publica. Raspunderea solidara a tertului/tertilor sustinator/sustinatori se va angaja sub conditia neindeplinirii de catre acesta/acestia a obligatiilor de sustinere asumate prin angajament.
In vederea indeplinirii cerintei Capacitatea economica si financiara - Cifra de afaceri, ofertantul poate beneficia de sustinerea unui/ unor tert/ terti, sens vor fi respectate prevederile art. 182 din Legea nr. 98/2016 si ale art. 48 din HG nr. 395/2016.
Ofertantul va prezenta in ipoteza sustinerii de terta parte:
I. Documente care se vor depune de tertul sustinator odata cu oferta:
1. DUAE;
2. Formulare/declaratii solicitate prin documentatia de atribuire;
3. Angajament ferm de sustinere (formular nr. 6 din Sectiunea II_Modele de formulare);
4. Documente din care reiese ca tertul dispune de resursele financiare pe care le va disponibiliza in derularea contractului (ex. flux de numerar);
5. Documente din care reiese modul efectiv prin care va transfera catre contractant sumele puse la dispozitie, atunci cand va fi necesar in derularea contractului.
II. Documente care se vor depune in procesul de evaluare a ofertelor, la solicitarea autoritatii contractante:
Documentele care justifica indeplinirea criteriului de calificare, respectiv situatiile financiare sau extrase din situatiile financiare pentru anii solicitati din care rezulta indeplinirea nivelului minim solicitat al cifrei de afaceri.
III. Documente care se vor depune la semnarea contractului de achizitie publica:
Act juridic continand minim clauzele de la nivelul sectiunii formulare, incheiat intre tertul sustinator si contractant (ce devine anexa). Tertul sustinator al situatiei economice si financiare raspunde solidar cu ofertantul pentru executarea contractului de achizitie publica, aceasta raspundere angajandu-se, in principiu, sub conditia neindeplinirii de catre tert a obligatiilor de sustinere asumate prin angajament. In masura in care se invoca sustinerea mai multor terti pentru indeplinirea criteriilor privind situatia economica si financiara, fiecare dintre tertii sustinatori va raspunde solidar cu ofertantul pentru indeplinirea contractului de achizitie publica/sectorial. Acest lucru inseamna ca autoritatea contractanta are posibilitatea de a solicita oricaruia dintre ei executia contractului de achizitie publica, ori daune-interese, dupa caz.
Odata cu angajamentul de sustinere, ofertantul are obligatia sa prezinte documente transmise acestuia de catre tert sustinator, din care sa rezulte modul de indeplinire prin care tertul sustinator(i) va asigura indeplinirea propriului angajament de sustinere, documente care se vor constitui anexe la respectivul angajament.
Ofertantii, terti sustinatorii si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 59, 60, 164, 165, 167 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.
Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, constand in:
a) Certificate constatatoare privind plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat, etc.) pentru sediul principal, valabile la momentul prezentarii.
b) Declaratie pe propria raspundere privind indeplinirea obligatiilor de plata a impozitelor, taxelor sau contributiilor la bugetul general consolidat datorate pentru sediile secundare/punctele de lucru;
c) Cazierul judiciar al operatorului economic, valabil la momentul prezentarii.;
d) Cazierele judiciare ale membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC /actul constitutiv, valabile la momentul prezentarii.;
e) Dupa caz, documente prin care demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art.166 alin. (2), art.167, alin. (2), art.171 din Legea nr.98/2016.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 6,634,091.66
- Termen limită
- 17 septembrie 2026 (15 zile rămase)
- Locație
- Strejnicu, Prahova
- CPV
- 45214100-1 - Lucrări de construcții de grădinițe
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- SCN1179407
- Tip procedură
- Procedura simplificata
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.